Türkiye'yi seviyor musunuz?

Türkiye'yi gerçekten seviyor musunuz?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ülkemi seviyorum ama, Türk milleti çok cahil, yönetim çok kötü.

Türkiye gerçekten cennet ama, yönetim ve içindeki cahil millet cehenneme çevirdi.
Ülkemi sevsem de yaşamak istemem bu ülkede, ekonomi düzelir millet yine cahil kalır.

Ülkemi seviyorum ama, Türk milleti çok cahil, yönetim çok kötü.

Türkiye gerçekten cennet ama, yönetim ve içindeki cahil millet cehenneme çevirdi.
Ülkemi sevsem de yaşamak istemem bu ülkede, ekonomi düzelir millet yine cahil kalır.

Hocam Türk milleti cahil derken genelleme yapmıyorsunuz değil mi?

Ülkemi çok seviyorum ama halkın çok büyük kısmından nefret ediyorum. Cehalet, geri kafalılık ve yobazlık almış başını gitmiş siyasilerde büyük bir keyifle izlemiş.

Ben üstüne alınmadım hatta cahil olduğumu kabul ediyorum. Fakat bir şöyle düşünün. Siz Türk değil misiniz? Recep Baltaş Türk değil mi?

Ülkenin en az %70'i cahil. Cahil derken kast edilen şey insanların büyük kısmının hiçbir şeyi araştırmayıp sorgulamaması ve ot gibi yaşayıp gitmeleri. Bir takım değer, kişi veya kurumlara körü körüne bağlı olan herkes en sonunda cahilleşir.

Ben Türkiye'de senin aklının dahi alamayacağı puanları aldım sınavlarda. ABD ve Avrupa'daki sıradan gençlerden çok daha zekiyim. Sorun Türkiye'nin göndermemesi, Avrupa'nın almaması değil zira onlar almak için can atıyor.
Senin gibi sınavlarda olağanüstü puanlar alan zeki insanlar İngiltere'de %100 bursla okuyup bizzat üniversiteden teklif alıyor dostum, bir yerde bir sıkıntı var gibi gözüküyor 🤨 Oysa Türkiye biz sıradan gençleri house keeper olarak bile Amerika'ya gönderebiliyor, Allah Allah.

Ülkenin en az %70'i cahil. Cahil derken kast edilen şey insanların büyük kısmının hiçbir şeyi araştırmayıp sorgulamaması ve ot gibi yaşayıp gitmeleri. Bir takım değer, kişi veya kurumlara körü körüne bağlı olan herkes en sonunda cahilleşir.

Hocam sizin dediğiniz bilgisiz değil mi? Ben cahil bildiğini sanıp kendisini doğrulamaya çalışan kişi diye biliyorum.

Hocam sizin dediğiniz bilgisiz değil mi? Ben cahil bildiğini sanıp kendisini doğrulamaya çalışan diye biliyorum.

Bu kişiler de böyle değil mi zaten? Dediğim türde ki insanlar kendi doğru bildikleri yanlış olsa bile karşısında ki kişiye doğru diye itelemeye çalışır. Din, siyaset, sosyal hayat vb birçok konu için geçerli bu. Körü körüne bağlı olunca doğruları görmek istemezler çünkü yanlış bilgiler ile mutludurlar. Ayrıca cahil ve bilgisiz bir nevi aynı şeyler zaten, benim bildiğim kadarıyla bir konu hakkında yeterli bilgisi olmayan insanlara cahil denir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı