Türkler halen kendi skolastik düşüncesini yıkamadı

Dinler genel olarak insanların başka insanları kontrol etme isteği ile ortaya çıkmıştır. O yüzden her dinde diğer insanlardan yüce biri vardır. Halife veya Papa gibi.

Z ve sonrası için umutluyum. Belki burada olurum ama olmam orasını bilemem de düzeleceğinden eminim bu dini olayların. Kusura bakmayın Gecenin 3.30'unda yazınca kafa böyle oldu :D
Ben de uykusuz kaldım, okuduğumu anlamıyorum. 😀
Z sonrası için bireysel eğitim şart, okuldaki eğitim sosyalleşme yeteneğini gelistirmekten başka bir cacığa yaramıyor, Z kuşağı olarak donanımlı olmak zorundayız.

17. yüzyılda dünyanın yuvarlak olduğunu ve döndüğünü kimse kabul etmiyordu. Galileo 1632 yılında dünya dönüyor dediği için engizisyon mahkemesi tarafından yakılarak öldürülmüştür. İnsanlar inanmak istediklerine inanır, istemediği şeyleri ne kadar anlatsan da, okutsan da göstersen de inanmaz. Bu kalıplar hemen yıkılacak şeyler değil zaman la.

Namazda insanların önünden koşan çocuklara çelme takmak istediysen sen de bir şeylerden kurtulamamışsın demektir. Adı üstünde, onlar daha çocuk.

Bir diğeri, dinin hakim olduğu hiçbir yerde insan hakları gelişemez. İslam adı altındaki bir Arap mitolojisinin hikâye olduğu herkesçe malum olacaktır. Zaten azıcık Kur'an okuyan ve doğa bilimlerini takip eden birisi uydurma olduğunu anlar. Kaldı ki Türkiye'de Ateizm giderek artış göstermektedir. Kur'an-ı Kerim'in Muhammed tarafından uydurulan bir devrim kitabı olduğunu fark edenlerin sayısı giderek artmakta.

Namazda insanların önünden koşan çocuklara çelme takmak istediysen sen de bir şeylerden kurtulamamışsın demektir. Adı üstünde, onlar daha çocuk.

Bir diğeri, dinin hakim olduğu hiçbir yerde insan hakları gelişemez. İslam adı altındaki bir Arap mitolojisinin hikâye olduğu herkesçe malum olacaktır. Zaten azıcık Kur'an okuyan ve doğa bilimlerini takip eden birisi uydurma olduğunu anlar. Kaldı ki Türkiye'de Ateizm giderek artış göstermektedir. Kur'an-ı Kerim'in Muhammed tarafından uydurulan bir devrim kitabı olduğunu fark edenlerin sayısı giderek artmakta.
O cümleyi düzgün yazamamışım. Adam çocuğuna sahip çıkmıyor kilit nokta orası. Çocuğu camiye getirirerek alıştırabileceğini zannediyor. Ayrıca namaz kılmamızı engelliyordu. Zaten tek cuma namazına gidiyorum ondan da soğumak istemiyorum. Her ne olsa da sarıyor çünkü :D Ateist bile olsam şahsen boş isem giderdim.

Bir diğeri, dinin hakim olduğu hiçbir yerde insan hakları gelişemez. İslam adı altındaki bir Arap mitolojisinin hikâye olduğu herkesçe malum olacaktır. Zaten azıcık kur'an okuyan ve doğa bilimlerini takip eden birisi uydurma olduğunu anlar. Kaldı ki Türkiye'de ateizm giderek artış göstermektedir. Kur'an-ı Kerim'in Muhammed tarafından uydurulan bir devrim kitabı olduğunu fark edenlerin sayısı giderek artmakta.

Günümüzde ateizm sadece genç nesilde artış gösteriyor baktığımda çoğu cümle kuramayan insanlar ayrıca bunlar yaşıtlarım çevremde çok var hiçbiri beden dinden çıktığını bilmiyor.

Günümüzde ateizm sadece genç nesilde artış gösteriyor baktığımda çoğu cümle kuramayan insanlar ayrıca bunlar yaşıtlarım çevremde çok var hiçbiri beden dinden çıktığını bilmiyor.
Buna kısmen katılıyorum. Çünkü gençlerin çoğu aykırı. Neden Ateist olduğunu bilmiyor bile. Maksat aykırılık. Onları ben de kâle almıyorum.

Galileo 1632 yılında dünya dönüyor dediği için engizisyon mahkemesi tarafından yakılarak öldürülmüştür.
Yakılan Giordano Bruno'ydu. Galileo, ev hapsinde kalp krizi sonucu öldü.

I ❤️ BRUNO

17. yüzyılda dünyanın yuvarlak olduğunu ve döndüğünü kimse kabul etmiyordu. Galileo 1632 yılında dünya dönüyor dediği için engizisyon mahkemesi tarafından yakılarak öldürülmüştür. İnsanlar inanmak istediklerine inanır, istemediği şeyleri ne kadar anlatsan da, okutsan da göstersen de inanmaz. Bu kalıplar hemen yıkılacak şeyler değil zaman la.
Sen yaptığını sanıyorsun? Kafir misin kardeşim? Üşüdüysen, yakarız.
2 (2).jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı