Türklerin üstün ırk fantezisi nedir?

Açıkçası çok saçma bir yorum olmuş hocam. Bu sadece Türklere özgü bir şey değil ki. Ki bu topluma özgü bir şey bile değil. Kişiye özgü bir şey. Şuan bu tarz şeyleri dile getirerek kendini üstün gören insandan farkınızda kalmıyor bence. Herkes kendi dalgasına bakmalı.

Provokasyon dediğin şey karşı tarafı kışkırtıp kendi inandığın şeyin reklamını yapmaktır...
Çok güzel açıklamışsın. Türk milletin değerlerine alttan alttan saldırıp konuyu sonunda başka ideolojilere bağlamak bunların işi.

Ben eskilik yenilik tartışması veya öncelikliğinden bahsetmedim. Bu tiplerin hepsi 2022 de açmışlar hesaplarını. Troll ekibi bunlar. Profesyonel maaş alan troller. Her yerde vardılar burada bunlara rast gelmezdik. 2022'de buraya da el attılar.

Çok güzel açıklamışsın. Türk milletin değerlerine alttan alttan saldırıp konuyu sonunda başka ideolojilere bağlamak bunların işi.
Sana dedim ben.. 🤣😂 provoke eden sensin şuan...

Birisinin bir şey demesi ile oluyorsa zaten üstün değilizdir.:d kaldı ki Türk tarihi de ortada. Üstüne alınacak bir durum yok.

Çok güzel açıklamışsın. Türk milletin değerlerine alttan alttan saldırıp konuyu sonunda başka ideolojilere bağlamak bunların işi
Gören Türk tarihini ağzımda sakız edip yere tükürdüğümü düşünür. Sende herhalde bir başarısı olmadan atalarının başarıları arkasına saklananlardansın?

Baştan yanlış anlaşılmasın bende ordulu bir türküm. Şimdi anlatacağım şey bana o kadar komik ve saçma geliyor ki kahkaha atasım geliyor ama birkaç adet kafası basmayan ergen bu dediklerimi beğenmeyebilir. Bizim milletimizde "Türk olmak şereftir, en üstün ırk Türk ırkı!" gibi bir düşünce yapısı var ve ben bunu oldum olası anlamadım. Tarihimiz en iyisi değil, geçmişte yaptığımız çok büyük hatalar var, kendimizden aşağı gördüğümüz ırktaki insanlardan daha alçakça şeyler yapmamıza rağmen (sebepsiz yere kargaşa çıkarmak gibi) kendimizi en üst mertebede görüyoruz. Türklerin oldukça eski ve güzel bir tarihi var ancak ne en iyisi, ne en kusursuz olanı. Bir yorumda birisi ermenilerin Ermenistan bölgesinde türklerden daha eski olduğunu yazmış, doğru bir şey isteyen araştırıp açıkça görebilir ama kullanıcılar yorumu beğenmemiş. Türkler daha eski veya Türkler olmadan önce oralar toprak bile değildi gibi cümleler gördüm. Arkadaşlar herhangi birisi bir Arap, Kürt, ermeni ve Türk birisini ördüğünde hangisinin hangisi olduğunu bile anlamıyor, ne üstün ırkı? ABD'nin Vietnam'a kaybetmesinden sonra kuyruk acısını film sektöründen çıkarması gibi bizim Türk halkının kendini üstün gösterme amacı nedir birisi anlatabilir mi? Bir tane Kürt tanıdığım vardı, takılırken birisi ona sen kürtsün, teröristsin gibi şeyler dediğini duydum. Normalde Türkiye'yi canından çok seven bir kürde böyle bir şey dendiği zaman, o Kürt sonradan aynı şeyi Moğol çakması Türk dediğinde ortalık alevleniyor ve saçma şeylerle uğraşıyoruz. Atatürk'ün türklük fikirlerine tamamen karşı düşünen nihal atsız gibi ülkeye faydası olmayan, kardeşi kardeşe düşürecek fikir yapısı olan insanları kahraman ilan eden ergenlere sormak istiyorum. Türkler nasıl üstün ırk?

Instagram editleri izledikten sonra gaza gelenlerin yorumlarını çok merak ediyorum. 😀

Çoğu millette var bu türklere özgü bir şey değil.

Gören Türk tarihini ağzımda sakız edip yere tükürdüğümü düşünür. Sende herhalde bir başarısı olmadan atalarının başarıları arkasına saklananlardansın?
Aferin işte böyle çıkarın ağzınızdaki baklaları. Lafı eveleyip geveleyip durmayın. Neyse derdiniz açık açık yazın. Türk olan her şeye alerjiniz var sizin. Hiç hocamlı mocamlı lafları sakız etmenize lüzum yok.

Türk milleti ne milliyetçidir, ne de ırkçı. Daha inandığı dinde bile kendi dilinde ibadet etmeyen bir millet nasıl Irkçı Milliyetçi olarak adlandıralabilir? Aşırı sağı geçtim, dümdüz bir sağ parti bile yok bu ülkede. Bugün batıdan bir öğretmen doğuya tayini çıktığında yüreğinde korku varsa, asker polis doğuya giderken ailesinin yüreğinde korku varsa Türk milleti değil, Kürtler utanmalıdır. Milliyetçilik, ırkçılık, faşistlik gibi kavramlarla Türk milletine gelmeyin. Öyle bir bilinçleri yok çünkü

Kayda değer başarısı olmayan toplumun bir kesiminin kendini avutma çabası diyelim. Sözüm ona Atatürk ilkelerini benimsemiş gerçek milliyetçilerden ziyade konuda bahsettiğin hala Osmanlı nidaları atan %60'a.

Aha bir diğer 2022 ürünü. Sizi toplayıp saldılar mı buraya? Üslüba bak. Kaç kuruş veriyorlarsa size Türk milletine değerlerine saldırmak için ben fazlasını vereyim de susun.

Kimse kimsenin değerlerine saldırmıyor neden üstün görüyorlar diyor.
Elinde olmayan bir şey olan doğduğun ırkı üstün görmek dünyadaki en boş şeylerden biridir.

Yeni konular

Geri
Yukarı