Türklerin üstün ırk fantezisi nedir?

Tabii ki bu da senin düşüncen saygı duyuyorum fakat tarih meraklısı insanların atalarının yaptığı başarılar ile övünüp gururlanması onları örnek alması bence güzel bir şey ve bunu çoğu millet ve ırk yapıyor.
Hocam sorunum atalarının başarılarını örnek alıp kendilerinin daha iyisini yapmak için motivasyon olması değil. Sizin dediğiniz gibi olsa keşke ama öyle değil işte. Bu halkın büyük bir kısmı atalarının başarılarını örnek alıp kendileri daha iyisini yapmak yerine atalarının başarıları ile kendi başarısızlıklarını örtmeye çalışmaları.

Yanlış anlaşılmasın ama genel olarak düşük IQ belirtisi bu tarz şeyler.
İnsanlar insanlık için faydalı şeyler yapmalı. Dünya insanı olmalı.
Kendini sırf o ırktan olduğu için değerli sanıyorsa yanılıyordur. Tabii ki kendi ırkına sempati duyabilir veya o ırk için çalışabilir ancak diğer insanları değersiz görmek akıl dışı.

Milliyetçilik de zaten bana anlamsız geliyor. Atatürk milliyetçiliği biraz daha mantıklı ama o da mükemmel değil bence.

Benim anlamadığım bu neden seni bu kadar düşündürdü de buraya yazmaya kadar itti YouTube'da bunun hakkında binlerce video var açıp bakıp izleyebilirsin. Bir de kahkaha atasım geliyor demişsin ancak neye dediğini yazmamışsın tabii ki de seninle uğraşırlar.
YouTube üzerinden zaten Türklerin tarihi ve dediğim gibi daha iyisini yapmak yerine bahane göstermeleri hakkında video izledim. Technopat kullandığım için buradaki kullanıcıların ne düşündüğünü merak ettim. Yani merak etme, sorduğum sorunun ne olduğunu biliyorum.

İngilizler kadar fanatik ve maganda olanları yok, yahudiler ve almanlar ayrı kafadalar, araplar biz Müslümanız siz kafirsiniz diye geziyor ve Türkleri de Müslüman olarak görmüyorlar. Türkiye de bütün siyasi topluluklar ukala bir tarzdalar, hepsi kendini üstün görüyor illaki belirtmelerine gerek yok.

Hocam sorunum atalarının başarılarını örnek alıp kendilerinin daha iyisini yapmak için motivasyon olması değil. Sizin dediğiniz gibi olsa keşke ama öyle değil işte. Bu halkın büyük bir kısmı atalarının başarılarını örnek alıp kendileri daha iyisini yapmak yerine atalarının başarıları ile kendi başarısızlıklarını örtmeye çalışmaları.

Evet özellikle milletimizde bu tarz bir düşünce var, aynı zamanda bir de milletimizde ben ustamı geçemem o çok iyiydi veya saygızılık olur gibi bir düşünce var milletimizi en çok geri düşüren şey bu bence, eski Yunan imparatorluğuna baktığımızda bireyselcilik vardı ve bu ben ustalarımdan büyüklerimden daha iyi olmalıyım onları geçmeliyim düşüncesi onların toplumunu aşırı geliştirdi.

Son düzenleme:
"Vatanseverlik, yapay bir şekilde yaratılmış ve yalanlar ile yanlış söylentilerin birbirini beslemesinden kaynağını alan bir hurafedir; insanı özgüven ve değerlerinden kopartırken, ona kibir ve anlamsız bir gurur katan boş bir hurafe."

Emma Goldman

Şöyle düşünün çok basit. Din eskiden günümüzde olan gibi değildi. İnsanlar gerçekten inandıklarına saygılı, bağlı, ve en önemlisi tutarlıydı. Bundan dolayı farklı inançları olan insanlarada. Ülkemizde artık neredeyse her konu üzerinden Din bağdaştırılıyor, ama bunu yapanlara baktığımız zaman sadece gevelediklerini görüyoruz. Aynı şey Milliyetçilik içinde geçerlidir. Çünkü nasıl ki inançlı bir insan bunu içinde yaşaması gerekirse Milliyetçilikte en azından bunun için elle tutulur bir şey yapması gerekir. Kendini Müslüman diye nitelendirmeye çalışan kişilerin çoğu aslında bu inançla hiçbir alakası yok, çünkü sürekli bir çelişki içinde, elbette ki kusur olacaktır, ama işin tuhaf tarafı her kusurlarını inançlı olduklarını geveleyerek gizlemeye çalışıyorlar. Kısacası bunu kendini Milliyetçi diye geveleyen çoğu insanda yapıyor, Emma ablanın buradaki özdeyişi bunu anlatmaya çalışıyor. Milliyetçiliğin hurafe olduğundan.

YouTube üzerinden zaten Türklerin tarihi ve dediğim gibi daha iyisini yapmak yerine bahane göstermeleri hakkında video izledim. Technopat kullandığım için buradaki kullanıcıların ne düşündüğünü merak ettim. Yani merak etme, sorduğum sorunun ne olduğunu biliyorum.

Hocam türklerin tarihini değil genel tarih olarak araştırma videolarını öneririm o zaman anlarsın. Belki saçma gelecek ama mesela ben Yusuf Kayaalpı severim ses montajlarından dolayı ama genel bir video izleyeceksem Kaan Ünsal Alphanı izliyorum o güzel anlatıyor.

Yanlış anlaşılmasın ama genel olarak düşük IQ belirtisi bu tarz şeyler.
İnsanlar insanlık için faydalı şeyler yapmalı. Dünya insanı olmalı.
Kendini sırf o ırktan olduğu için değerli sanıyorsa yanılıyordur. Tabii ki kendi ırkına sempati duyabilir veya o ırk için çalışabilir ancak diğer insanları değersiz görmek akıl dışı.

Milliyetçilik de zaten bana anlamsız geliyor. Atatürk milliyetçiliği biraz daha mantıklı ama o da mükemmel değil bence.

Kemalizm ilkeleri bence mükemmele yakın bir düşünce yapısı.

Bilgisayar harici açılan konular zorunuza gidiyor herhalde hocam? Senden çok açılan hata ve sorun konularına yardım etmişim ama hesabımın açılış tarihi sana batmış, öyle mi? Garip NPC'lersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı