TürkNet 85 TL'lik Jahrein önerisi internet alınır mı?

Yorum okumayı seven bir insanım TurkNet ile ilgili binlere yorum okudum özet geçiyorum, uzun zaman bağlamıyorlar, müşteri temsilcileri 2 kişi, sürekli kopmalar, vaad edilen hızı alamamak.

Bunun kısmen doğru olduğunu söyleyebilirim. Ben şuan turknet kullanıyorum. Yaklaşık 2 hafta önce başvuru yaptık, 14 eylül günü kurulum ekipleri geldi ama evimin ankastre etiketlemesi yapılmadığı için(Telefon dieğinden evime kablo çekilmesi gerekiyordu) internet gelmedi. 1 hafta bununla uğraştık. Hatta randevu verdiler şu gün gelinecek diye ama dedikleri gün gelen olmadı.

Ben de iş başa düştü diyerek Turk Telekom Bölge Müdürlüğüne gittim (Kablotu TT çektiği için TT Müdürlüğüne gittim). Şikayet kaydı oluşturdum. Saat 17de kayıt oluşturdum ertesi gün saat sabah 8de ekipler evime geldi. Kabloyu çekip gittiler. Kendi işinizi kendiniz yapmanız gerek. Ben sabah kabloyu çektirdikten 2 saat sonra Turknet ekibi mesaj attı hala uğraşıyoruz size geri dönüş yapacağız diye. Yani klasik cevap veriyorlar ama iş yapmıyorlar. Kendi işinizi kendiniz görmeniz lazım. Hatta ben biraz şanslıyım da denebilir. Çünkü forumlarda 1 ay bekleyen insanlar gördüm. benim işim şükür 2 hatada bitti

Yanı kurulum süreci biraz sıkıntılı. Eğer evinizde zaten kullanımda olan bir hat varsa ve TurkNet'e geçiş yapacaksanız sıkıntı çıkmaz ama evinize yeni hat çekilecekse biraz uğraşabilirsiniz.

Ha internetim nasıl? Dün kurulur kurulmaz test yaptım. 35Mbit pakette sabit 33 aldım. Bir kaç saat sonra paketimi 100Mbite yükselttim. Sorgu yapınca max 75 veriyoruz diyordu ama bana gelen hat değer max 129Mbit desteklediği için 100Mbit tanımlanmış online işlemlerde.

Şimdi 93Mbit sabit download 8 Mbit Upload var. Yani hızında bir sıkıntı yok. Daha 1 gündür kullanıyorum ama uzun kullanım sonunda da yine yazarım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı