TürkNet altyapı sorgulama doğru mu?

8myburger

Centipat
İnternet konusunda hep şanssız oldum. Şu an Türk Telekom kullanıyorum 10 megabit hız veriyorlar altyapı sorgulamada HiperNet destekliyor diyor 100 megabite denk geliyordu. Telefondan aradığımızda altyapı yok deniyor babama diyorum altyapı var babam yalan söylüyorlar diyor. Hadi Türk Telekom yalancı TürkNet 35 megabit diyor. TürkNet bana daha gerçekçi geldi çünkü biraz uzağımda bulunan tüm arkadaşlarım 35 megabit hız alıyor, sizce TürkNet'e geçmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan sorgula- doğru bir şekilde burada ne derse o.
Ayrıca TürkNet 35Mbps'ye geçersen çok büyük bir fark görürsün, ben de kullanıyorum.

TürkNet altyapı olmayan herkese 35 mbps'e kadar internet veriyor zaten, yani altyapı olmayan bölgenin hızı o. Benim altyapımda 60 deniyordu ben WIFI'den en yüksek 54 alabiliyordum sana 100 gösteriyorsa tahminim 90-100 arası bir hız alabilirsin.

TürkNet altyapı olmayan herkese 35 Mbps'e kadar internet veriyor zaten, yani altyapı olmayan bölgenin hızı o. Benim altyapımda 60 deniyordu ben Wi-Fi'den en yüksek 54 alabiliyordum sana 100 gösteriyorsa tahminim 90-100 arası bir hız alabilirsin.

Hayır altyapı olmayan yere ADSL yani 16Mbps verir.
35Mbps'nin ayrı bir yapısı var VDSL.
Her Yer'de 35Mbps olmaz eski evimizde 16Mbps idi en fazla.
Yanlış bilgi vermeyelim lütfen.

Peki türknet de sonuçta Türk Telekom altyapısını kullanıyor bu durumda sonuçta Türk Telekom ya da Türknet farketmemesi lazım internet hızı konusunda

Hayır altyapı olmayan yere ADSL yani 16Mbps verir.
35Mbps'nin ayrı bir yapısı var VDSL.
Her Yer'de 35Mbps olmaz eski evimizde 16Mbps idi en fazla.
Yanlış bilgi vermeyelim lütfen.
Yanlış bilgi yok, delirmeyin. Altyapı sorgusu 100 mbps gösteriyormuş. Fiber altyapı olduğu belli. Her yerde 35 diyen olmadı, doğru okuyalım. 35'e kadar yazıyor mesajımda.

Yanlış bilgi yok, delirmeyin. Altyapı sorgusu 100 Mbps gösteriyormuş. Fiber altyapı olduğu belli. Her yerde 35 diyen olmadı, doğru okuyalım. 35'e kadar yazıyor mesajımda.

Hocam anlamıyorsunuz beni altyapılar farklı diyorum siz 35E kadar diyorsunuz her yerde 35 yok.

Geri
Yukarı