TürkNet arıza rezilliği

Modeste

Kilopat
Çok uzatmadan direkt yazacağım zaten 2 gün içinde kaç kere TürkNet adı altında başlık açtım hatırlamıyorum. Birkaç gün önce gelip kurulumu yaptıklarında bana söz verilen hızın çok altında bir hız alıyordum ve VDSL bağlantım sağlanmamıştı. Bunun üzerine arıza kaydı oluşturdum aşağıya adım adım bırakacağım mesajları. Arıza kaydının sonunda sıkıntının benden kaynaklanıyor olabileceği mesajını ilettiler. Ve bende 100 TL gibi bir ücret karşılığında destek yollayabileceklerini söylediler. Benim sorum şu benim bu ücreti ödememe yoluyla bu şeyi çözme ihtimalim var mı ya da ödesem sorunum çözülür mü?

Dosya Ekleri

• 5123.PNG
    5123.PNG
    7,1 KB · Görüntüleme: 55
  • 1234.PNG
    1234.PNG
    31,6 KB · Görüntüleme: 70
  • asdasdasd.PNG
    asdasdasd.PNG
    16,8 KB · Görüntüleme: 55
Bence bina yönetimi ile konuşun sonuçta bina kablolarını kontrol edecekler. Bir de eviniz bizimki gibi eski ev ise büyük ihtimalle kablolarınız çürümüş olabilir. Mesela ben 16'lık paket kullanıyorum ama hızım 500 kbyi geçmiyor. Kısa zamanda biz de değiştireceğiz.

Ankastre kutusundan direkt modeminize ulaşacak şekilde CAT6 kablo çektirin. Hem sorununuz düzelir hem de değerleriniz iyileşir.
peki bunu nerden temin edicem ve kime yaptıracağım pek anlamıyorum
Bence bina yönetimi ile konuşun sonuçta bina kablolarını kontrol edecekler. Bir de eviniz bizimki gibi eski ev ise büyük ihtimalle kablolarınız çürümüş olabilir. Mesela ben 16'lık paket kullanıyorum ama hızım 500 kbyi geçmiyor. Kısa zamanda biz de değiştireceğiz.
Bina eski bir bina doğru destek ekipleri geldiğinde kendileri bu hizmeti ayarlayabilirler mi

Aynı sorun bende de vardı. 100 liraya gelicez dediler geldiler sorun benden değil Türk Telekom'dan kaynaklıymış ödemedim. Türk Telekom'un altyapısını kullandıkları için top şu an Telekom'da. Binaya gelen kabloyu Türk Telekom'un değiştirmesini bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı