Türknet rezilliği

Daha fazla  
Merhaba dostlar. 3 ay önce Telekom'dan Türknet'e geçiş yaptım ve internet geçişimi sağlayıp ev telefonu geçişimi sağlayamadılar, bunun üzerine beni arayıp arka planda yeni bir ev telefonu oluşturacaklarını söylediler. Bunu onayladıktan hemen sonra internetim gitti, ben de bunun üzerine arza kaydı bıraktım ve Telekom saha ekiplerine mail gönderdim. Telekom saha ekipleri bana geri dönüş sağladılar ve internet aboneliğimin 12 Şubat'ta iptali gerçekleştiğini söylediler, yani internetimin gittiği gün. Ama Türknet'te aboneliğiniz devam ediyor diyor. 12 gündür internetim yok üniversite sınavına hazırlanıyorum, ders videoları izleyemiyorum, bütün konularım durmuş durumda. BTK'ya yazdım, Cimer'e yazdım, Şikayetvar'a yazdım ama yardımcı olan yok. Türknet bugün bana şebeke sıkıntısı var dedi daha sonradan port sıkıntısı var dedi, anlam veremedim. Bunlar ne yapmaya çalışıyor? Ben ne yapmalıyım, lütfen akıl verin.

Öncelikle geçmiş olsun. Eğer dediğiniz gibi gerekli yerlere yazdıysanız pek de bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Tek yapmanız gereken beklemek. Biz de Süperonline kullandığımız dönem yeni eve geçiş yaparken 25 gün internetsiz kalmıştık. Daha uzun süre bekleyenler de oluyor. Port mevzusu gerçekten insanı hayattan soğutan bir durum. Bence birkaç hafta daha sabredip internetin gelmesini bekleyin. Eğer sorun düzelmezse hattınızı iptal ettirirsiniz. TürkNet paketleri ve fiyatı açısından iyi bir firma.

TürkNet pişmanlıktır. Bende çok sorun yaşadım. NetSpeed tavsiye ederim. Bir sorun yaşadığınızda teknik destek hattı olmadığı için çözülmesi çok uzun sürüyor. Benim sorunum 2 ay geçmesine rağmen çözülmemişti. En son ayrılmak zorunda kaldım.

TürkNet pişmanlıktır. Bende çok sorun yaşadım. NetSpeed tavsiye ederim. Bir sorun yaşadığınızda teknik destek hattı olmadığı için çözülmesi çok uzun sürüyor. Benim sorunum 2 ay geçmesine rağmen çözülmemişti. En son ayrılmak zorunda kaldım.
Ben Süperonline kullandım da ne oldu? 25 Gün internetsiz kaldım. Müşteri hizmetleri "tamam efendim destek kaydınız oluşturuldu" demek dışında bir şey yapmıyor. İnternet işi şans (oran) işidir. Eğer oturduğunuz yerde bakır kablo yani ADSL/VDSL altyapı varsa Telekom ekiplerinin insafına kalıyorsunuz.

Sırasıyla Türk Telekom - Vodafone - TürkNet - Netspeed kullandım. Türk Telekom ile çok fazla bağlantı sorunu yaşıyordum. Sorunum çözülmedi. Ceza ödeyip çıktım. Vodafone beni uzun yıllar 5Mbit hıza mahkum etti. TürkNet ile sorun yaşayana kadar Stabil 8Mbit hız alıyordum. Müşteri kapmak için hatları olmasına rağmen teknik destek hatları yok. Buna bağlı olarak sorunların destek kaydı üzerinden çözümü çok uzun sürüyor. Genelde hazır cevap vermekle yetiniyorlar. 2 Aydır çözülmeyen sorunum için beni 1 kez aramadılar. Aboneliği iptal ettirmek için dilekçe yolladığımda iptal olana kadar düzenli olarak beni ikna etmek için rahatsız ettiler. Üstüne altyapım yenilendikten sonra VDSL2'e geçiş yapmak istedim. Bana altyapımın desteklemediğini söylediler. An itibari ile 75Mbit VDSL2 kullanıyorum. Şans işi kısmına katılmıyorum. Malesef bulunduğum yerde bakır altyapı var. Ama an itibari ile Türk Telekom başka internet sağlayıcısı kullanan müşterileri sabotaj etmiyor. Belki ileride bunlarıda görürüz.

Türk Telekom başka internet sağlayıcısı kullanan müşterileri sabotaj etmiyor.
Olayı farklı bir tartışmaya ya da farklı bir yere çekmek istemiyorum ama yapıyorlar. Telekom ekibine "neden bu kadar geç geliyorsunuz? 5 Dakikalık iş, o kadar mı yoğunsunuz?" dediğimizde "bizden internet alsaydınız hemen gelirdik" dendi. İnternette bu konuyu araştırabilirsin. İnsanlar markayı altyapı sağlayan kişi sanıyor. Türkiye'de internet şans işidir çünkü altyapın düzgünse fazla uğraşmazsın, bulunduğun bölgedeki Telekom ekibi insansa fazla uğraşmazsın. Gibi...

10 yıl boyunca internetimin gelmesini bekledim. Türknet gibi bir firma sizi 12 gün bekletmiş çok mu yafs. :) :): ) Tabi bu mesajımda ironi arayamıyan troll kanser tayfa vardır. Kardeşim bu tarz şeylere hazırlıklı olacaksın yapacak hiç bir şeyin yok Allah sabır versin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı