Türknet FTTH Sistemde yüksek Ping

Emir Eroll

Hectopat
Daha fazla  
Aktif olark türknet ftth sistem (100/8 mbps) kullanıyorum, fakat dosya upload ederken pingim 800-900'lara fırlıyor, fiberde bu durum normal mi yoksa bende mi sıkıntı var?

Ben kendim NetSpeed kullanıyorum 35/6 Mbps kullanıyorum upload yaparken böyle ping durumu ile karşılaşmıyorum en fazla 80 100 arası gidip geliyor ping.
Senin durumu bazı faktörler etkiler upload yaptığın sırada internet kullanımı upload etmeye çalıştığın dosyanın boyutu ama Instagram'a falan fotoğraf atarken oluyorsa sıkıntılı. Ben de eski TurkNet kullanıcısı olarak TurkNet'te böyle şeylerin yaşanması normal stabil internet veremiyorlar altyapı falan kötü diye geçiştiriyorlar ama ben NetSpeed'e geçtikten sonra böyle bir sıkıntım kalmadı. TurkNet her türlü internet hizmeti sıkıntılı senin durumunun çözümü yok maalesef TurkNet tarafından (Kendi deneyimlerime ve kullandığım süre zarfında bir yorumu yaptım.)

Ben kendim NetSpeed kullanıyorum 35/6 Mbps kullanıyorum upload yaparken böyle ping durumu ile karşılaşmıyorum en fazla 80 100 arası gidip geliyor ping.
Senin durumu bazı faktörler etkiler upload yaptığın sırada internet kullanımı upload etmeye çalıştığın dosyanın boyutu ama Instagram'a falan fotoğraf atarken oluyorsa sıkıntılı. Ben de eski TurkNet kullanıcısı olarak TurkNet'te böyle şeylerin yaşanması normal stabil internet veremiyorlar altyapı falan kötü diye geçiştiriyorlar ama ben NetSpeed'e geçtikten sonra böyle bir sıkıntım kalmadı. TurkNet her türlü internet hizmeti sıkıntılı senin durumunun çözümü yok maalesef TurkNet tarafından (Kendi deneyimlerime ve kullandığım süre zarfında bir yorumu yaptım.)

Video veya fotoğraf atarken değil de 1-2 GB'lık bir dosya yüklerken.

Video veya fotoğraf atarken değil de 1-2 GB'lık bir dosya yüklerken.

Müşteri hizmetlerine başvursaydın 1 2 GB'lik dosyanın o kadar etkilememesi lazım ev tesisatı ya da altyapı eski değilse problem olmaz ama yine 1 2 GB dosya ile olacağını zannetmiyorum ben 5 6 GB dosya yüklüyorum pingim 80 100 arası gidip geliyor normal değil ama TurkNet tarafında bir problem olmadığını söyleyecektir bilgine.

Yeni konular

Geri
Yukarı