TürkNet güvenilir mi?

cagataygedik

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, şu an Türk Telekom'un 16Mbps ADSL bir paketini kullanmaktayım. Taahhüt'üm 07/11/2020'de sona erecek. ADSL'den VDSL'e geçmek hızımı arttırmak istiyorum bunun içinde internetimi 2 ila 7 gün arası kesileceğini söylüyorlar ve fiyatı da 130-140 küsur bir şey olacakmış. TürkNet'in vaadi ise 85₺'ye taahhütsüz 35Mbps ama şöyle bir durum var benim evimde TürkNet altyapısı aslında yok.

Bana interneti şu an Türk Telekom'da kullanmadığım ama kullanıyormuş gibi gözüktüğüm ev telefonu numarası üzerinden verebileceklerini söylediler. Yani TürkNet'e geçiş sağlamam için Türk Telekom'dan taahhüdü bozup caymam ve TürkNet'e bu şekilde geçmem gerekiyor aksi takdirde Türk Telekom sözleşmem biter aboneliğim kapanırsa telefon numaramda gider ve altyapı olmadığı için hizmet alamam. Ailem kandırılmaktan ve internetsiz kalmaktan korkuyor güvenilir mi bilmiyoruz size sormak istedim.

Not: Türk Telekom'u 2 gün önce aradığımda eviniz VDSL desteklemiyor bu yüzden 16Mbps'den fazla hız veremiyoruz size diyorlardı. Bugün, sanki dün aramamışım gibi bir daha aradım verebildiklerini öğrendim. Onlarında kafası karışık galiba.

Not2: Türk Telekom'da şu an halihazırda hizmet aldığım şahsi evimde altyapı olmadığından farklı adres gözüküyormuş onlarda bu yüzden ev telefon numarası ile altyapı sorguladığımda altyapı gözüküyor ama açık adres ile sorguladığımda gözükmüyor anlam veremedim ben.
Hangi adres gözüküyor sizde diye sorduğumda söyleyemeyeceklerini söylediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmkanın varsa TürkNet'ten 1000 Mbps download 1000 Mbps download ve 1 ms ping de alabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TürkNet güvenilirdir ancak taahhütten caymanın şart olduğu gibi bir şeyi ilk defa duyuyorum. VDSL altyapıda TürkNet'i ben de kullandım ancak telefon numarasını da onlar verdiler. Ayrıca TürkNet'in VDSL altyapıda yalın internet hizmeti de var.
İmkanın varsa TürkNet'ten 1000 Mbps download 1000 Mbps download ve 1 ms ping de alabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Batuhan Bozkan TürkNet'in kendi altyapısını kullanıyor. TürkNet'in kendi altyapısı çoğu yerde yok.

Dostum güvenilir de, kızma ama 54 tane konu var forumda tam olarak sorduğun soru ile alakalı. Keşke bakıp da açsaydın.

Altyapı için: Extranet - İnternetsiz Ev Kalmasın

Dostum tam olarak anlamaya çalıştığım şey ne biliyor musun? Extranet TürkNet gibi altyapı sorgulama sayfalarında açık adresimi girdiğimde santral çalışması var yazıyor ama TürkNet'i arayıp ev telefonu üzerrinden sorgulama yaptığımda altyapı gözüküyor bunu anlamak istiyorum
Türk Telekom uygulamasında ev telefonu gözüküyor. Biz evde ev telefonu kullanmıyoruz lakin ev telefonu üzerinden sorgularsam altyapı gözüküyor ama açık adreste gözükmüyor arkadaşlar.
yok be o kadar hıza ihtiyacım yok 50'ye 6 alsam yeter aslında :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı