TürkNet her zamanki gibi, rezalet!

icametokill

Hectopat
Merhaba, bir ay önce Türk.net'ten internet başvurusu yaptım ve evrakları gönderdim. (Her şey burada başladı... :D)
ayın 1'inde ilk faturam gelecek, fatura da 35 Mbps kullandığım yazıyor olacak ama bilin bakalım ne eksik? :D tabii ki de 25 Mbps hızım eksik...
15 gün önce açmış olduğum destek kaydına cevap var mı? Tabi ki de o da eksik. Ne var peki? 10 Mbps hız, ben ve (....) No'lu talebinize dönüş yapılacaktır lütfen dönüş bekleyin var. Son mesajımı attım "Yarın 16:00'a kadar tek tuşla yapacağınız işlemi yapmazsanız ayrılıyorum." dedim ve yaptığım araştırmalara göre benim yaşadığım problemi yaşayan çok fazla insan var. Sorun şu ADSL'den VDSL'e almıyorlar! Port değişecekçiler gelmeden ekleyeyim, Türk Telekom çalışanı kutunun başındayken gidip usülce "Bu kutuda ADSL'den VDSL'e geçerken port gerekiyor mu?" Diye sordum; "hayır" cevabını aldım. O kutudan aldığını ne biliyorsuncular da gelmeden ekleyeyim, evet kabloyu takip ettim.
Not: TTNET kullanıyordum ve 16 Mbps hızla kullanıyordum, 16 Mbps hızın tamamını alıyordum. Şu anda ortalama 8 Mbps hız alıyorum arkadaşlar aldanıp da TürkNet'e geçmeyin bunlar dolandırıcı evet gerçekten dolandırıcı dolandırıldığınızı iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Onların da söylediği gibi, "denemesi bedava!" 😂

1590691236346.png

"Merhaba, arkadaşlar dün gece 21:00 sularında yazdığım, "Yarın problemim giderilmezse 16:00'da ayrılacağım" mesajını kaale alıp bugün 11:00 sularında paketimi yükseltmişler şu an 60 down 8 up alıyorum. Bu da ek olsun karalama kampanyası yapmıyorum sonuçta :)
Herkese mutlu forumlar iyi günler! "

Hat değerlerimi de ekleyeyim.
Mutlu ve dolandırılmadığınız günler dilerim!​

Son düzenleyen: Moderatör:
Başvuru için numaramı bıraktım 20 TL fazla öderim rahat ederim diye düşünüyorum, umarım öyle olur deneyeceğiz.
Kime güveneyim ben şimdi?

Türk Telekom'a güvenebilirsin ama paran varsa :D
Ekleyeyim, bugün ofisimde telefon kesildi 100 Mbps down 10 Mbps up kullanıyorum ve internetim sorunsuzca çalışıyordu. Aradım Türk Telekom'u durumu anlattım yaklaşık 2 saat sonra bir eleman geldi ve binadaki kutuda arıza olduğunu söyledi 10 dk içinde problemi halletti ve gitti.

Ben mis gibi 35 Mbps internet kullanıyordum ve ne battıysa bu kadar kötü yoruma rağmen TürkNet'i aradım 75 Mbps destekliyor ve modemdede görebiliyorum diye hattımı taşıdım. 20 güne taşımayı zar zor becerdiler ve sonra hızım düştü, kopma yaşadım sonra internetim gitti. Meğerse hur evlatları benim hattımı ADSL'ye almışlar sonra VDSL'ye geçirirken bozuk porta almışlar. Şimdi ADSL'de gitti, VDSL'de zaten bozuk eldekindede olduk. Sonra arıza kaydı açmak için girince sonra ne göreyim? arıza kaydını kapatmışlar, zaten robot cevap veriyordu artık oda yok. :D Ne yapsam ne etsem ulaşamıyorum, Twitter'daki hesaba yazıyorum oda cevap vermiyor. Ben bu firmanın ölüsünü dirisini ... başka bir şey demiyorum. Kestirdim ve Türk Telekom abonesi oldum ama onuda iptale düşürdüler, 1.5 aydır internetsizim çünkü boş port yok, Türk Telekom'uda ayrı ... anladınız. Geçmiş olsun. Süperonline ve KabloNet yoksa tek alternatif Millenicom olsun, diğerleri tam merdiven altı sahtekar firmalar. CAT kablonun ne olduğunu bilmeyen, müşteri desteği olmayan dolandırıcı ve kalitesiz firmalara bulaşmayın. Ayda 10 lira vererek, kalan 70 lirayı kurtarıp daha çok kara geçiyorsunuz.

Ben mis gibi 35 Mbps internet kullanıyordum ve ne battıysa bu kadar kötü yoruma rağmen TürkNet'i aradım 75 Mbps destekliyor ve modemdede görebiliyorum diye hattımı taşıdım. 20 güne taşımayı zar zor becerdiler ve sonra hızım düştü, kopma yaşadım sonra internetim gitti. Meğerse hur evlatları benim hattımı ADSL'ye almışlar sonra VDSL'ye geçirirken bozuk porta almışlar. Şimdi ADSL'de gitti, VDSL'de zaten bozuk eldekindede olduk. Sonra arıza kaydı açmak için girince sonra ne göreyim? arıza kaydını kapatmışlar, zaten robot cevap veriyordu artık oda yok. :D Ne yapsam ne etsem ulaşamıyorum, Twitter'daki hesaba yazıyorum oda cevap vermiyor. Ben bu firmanın ölüsünü dirisini ... başka bir şey demiyorum. 1.5 aydır internetsizim çünkü boş port yok, Türk Telekom'uda ayrı ... anladınız. Geçmiş olsun. Süperonline ve KabloNet yoksa tek alternatif Millenicom olsun, diğerleri tam merdiven altı sahtekar firmalar. CAT kablonun ne olduğunu bilmeyen, müşteri desteği olmayan dolandırıcı ve kalitesiz firmalara bulaşmayın. Ayda 10 lira vererek, kalan 70 lirayı kurtarıp daha çok kara geçiyorsunuz.
Kardeşim üzüldüm be. Neyse bu konuyu eğer yukarılara taşırsak ve anketi de cevaplarsanız bir nebze yardımı dokunur insanlara çünkü bu denli şikayetler görmediğimden geçiş yaptım genellikle geçiş yapanların alt yapısı problemli oluyordu.
En iyisi Türkcell
Alt yapısı yok olsa da pahalı bea.

Genel olarak şikayetçi olan kişiler var sizinde bahsettiğiniz gibi gerçekten benim başıma gelse bende çok kızardım ancak bende turknet kullanıyorum aldığım hızı aşağıya bırakıyorum sanırım her bölgede aynı hız ve kaliteyi veremiyorlar belkide bölgede bulunan altyapıdan kaynaklı da olabilir.
https://pic.nperf.com/r/3257738523255050-o9t4j3L3.png

Alt yapısı yok olsa da pahalı bea.
Ev de Türk Telekom alt yapısı ile VDSL kullanıyorum 109,90TL. 24Mbps download/3mbit Upload.
İş yerimizde ise Türkcell Fiber alt yapısı ile 24Mbps download/3mbit upload 89.90TL. İş yerinde şuan 50Mps download 25mbit'e kadar ulaşan Upload var malum durumlar sebebiyle. Fiyatlarda çok pahalı değil saçma firmalara harcamaktansa.

Yeni konular

Geri
Yukarı