TürkNet upload hızı artmadı

AreYouOkey

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet biliyorsunuz ki TT upload hızlarını 1 Haziran'a kadar 2 katına çıkardı ve tüm firmalar için yararlanılabilir dedi. Bende TürkNet kullananıyorum ve gittim modem değerlerine baktım harbiden de upload 8192 olarak gözüküyordu. Bende gittim bir hız testi yaptım ama sonuç; hala 4 geliyor. Hız testi: Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
Bu arada ilk gün bu upload yükseltildi muhabbetleri dönerken gece geç saatlerde 7.8 olarak gelmişti ama sabah uyandığımda geri eski haline dönmüştü.
İşin garibi TürkNet teknik bilgiler kısmında da upload 8 tanımlı gözükmekte.

Modem değerleri:

Adasız.png

TürkNet oim:

aa.png

Ama buna rağmen upload hala eskisi gibi geliyor bana. Modemi resetledim defalarca, fabrika ayarlarına aldım baştan kurulum yaptım, VPN ile denedim, karşıya bir upload yaparak denedim ama nafile. TürkNet kullananlar bir hız testi atabilir mi sizde durum nasıl? Arkadaşımınki artmış durumda ama benimki hala aynı.

Galiba TürkNet'in tanımlamasında bir problem var gibi geliyor bana. Ticket atacağım desteğe.

Son düzenleyen: Moderatör:
Turknet kullanıyorum, bende de artış olmadı.
Modem değerleri ve OİM değerleri nasıl? Bende şuan artmış gözüküyor ama artmadı. Bu arada artış sadece VDSL kullanıcılar için oluyor.
Bende de olmadı. Üstüne üstlük her gün internet hızını değiştiriyorlar.
Sadece VDSL artıyor ama zaten VDSL isen bir problem vardır.

@Jasanayaka sizinki hiç değişmemiş enteresan. Modem hat değerleri nasıl ? Bende işte durum bir değişik dediğim gibi tanımlı gözüküyor ama kullanamıyorum çok saçma.

Eki Görüntüle 539164
Modeme ayalarda statik baktım böyle diyor ama modem res attım speedtest testi yaptırdım hala 4mb diyor.
Sorunlarımız aynı. Bende de durum bu şekilde. Galiba sorun TurkNet kaynaklı desteğe yazacagim şimdi.
@u999 Ticket aç dostum. Benimkini düzelttiler ticket açınca. Yeni hız testim: Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
Turknet OİM cevabı:
Hız güncellemenizi yaptım,Türk Telekom ekibi ile daha yüksek hızlarda upload alınabilmesi adına testler yapmaktayız, Bu yüzden ara ara daha yüksek hızda upload hızları ile karşılaşabilir,sonra tekrar eski upload hızınıza geri dönebilirsiniz,lütfen şaşırmayın.Testler sonuçlandığında genel bir upload yükseltmesi mümkün olursa sizleri tüm detayları ile beraber haberdar edeceğiz.

İyi günler dilerim.

Son düzenleme:
@AreYouOkey Upload hızınız 6'ya çekildi mi? 6 ise Hâla aynı hızı alıyor musunuz? Şu sıralar ağırlıklı olarak upload yapıyorum. Güncellenmesini istedim destek kaydı açıp, "internetinizde arıza bulunmamaktadır şu kadar saattir aktif olarak kullanıyorsunuz" gibi saçma bir dönüş yapılmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı