TürkNet VDSL'e Geçiş

Rifat Sezer

Hectopat
Merhaba arkadaşlar İnternet ile ilgili bir sorunum var ve bunu size sormak istedim.
Yaklaşık 2 sene önce altyapımız maksimum 16 Mbps hızı karşıladığı için ucuz olması nedeniyle TürkNet'e geçiş yaptım. Paketim 100 Mbps'e kadar sınırsız, yapa altyapısı. 2-3 hafta önce oturduğum mahallede altyapı çalışması yapıldı ve VDSL geldi, bunu bizzat çalışan ekipten de doğruladım. Extranet, Millenicom, Türk Telekom gibi sitelerden altyapımı sorguladığımda 70-80 arası hız alabileceğimi gördüm. İlginçtir ki Superonline altyapımın olmadığını, maksimum 16 Mbps hız alabileceğimi söyledi. TürkNet'ten ise kendi dairemi, TürkNet müşterisi olduğum için sorgulayamadım fakat aynı binadaki başka bir daireyi sorguladığımda altyapımın olduğunu, 75 Mbps'e kadar hız alabileceğimi gördüm. Normalde TürkNet ile 8-9 Mbps anca hız alabiliyorum. Bundan dolayı altyapım da olduğu için VDSL'e geçmek için Online işlemlere girdim fakat bana başka paket çıkmadı. En uygun tarifeden yararlanıyosunuz şeklinde bir yazı çıktı. Destek kaydı oluşturdum ama 2 gün oldu hala bir dönüş yapılmadı. Çalışma sonrası mahalledeki saha dolabıyla oturduğum ev arasında 100 metre ya vardır ya yoktur, yakın bayağı. Yapa santraline olan uzaklığım ise 2363 metre. Ne yapmam gerekiyor bir bilgisi olan var mı? Saha dolabından İnternet'imi almak için VAE'ye mi geçiş yapmam lazım? YAPA'dan VAE'ye geçiş yapabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı