TürkNet vs Türk Telekom

HüseyinP

Kilopat
Daha fazla  
Bugün itibariyle Türk Telekom 2 yıllık sözleşmem bitti. Kullandığım tarife 16 Mbps sınırsız. TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Kullanan varsa müşteri hizmetleri süreç ve internet hakkında bilgi verebilir mi? Türk Telekom'un müşteri Hizmetleri'nden memnunum. Diğer internet sağlayıcıları nasıl biraz bilgi verebilir misiniz?

Ben Türk Telekom’dan Türknet’e geçerek hayatımın hatasını yaptım. 24 Mbps hız alıyordum Türk Telekom’da taahhüt bitince 104 TL istediler aynı pakete bende VDSL2 altyapım olduğundan ve Türknet YAPA altyapısında olduğumdan geçtim. Geçene kadar her şey çok hoş.
Şu an 75 Mbps’lik paketi kullanıyorum. Abartısız söylüyorum Youtube’da 720p video izleyemiyorum. Instagram’da gönderiler yüklenmiyor.
Sosyal medya hesaplarından tutun forum temsilcilerine kadar iletişime geçmediğim yalvarmadığım kimse kalmadı. Sonuç yok anca hız testi istiyor müşteri hizmetleri ve normal gözüküyor diyor. Evet normal şu an test yapsam 66-67 gösterir ama test ekranına 1 dakikada giriyorum. Kablosuz bağlantı ile oyuna girsem ping 1000.

Son günlerde Türk Telekom'dan çok TürkNet ile sorun yaşayan insanları görüyorum. Sanırım bu savaş rezillik savaşı. Kim daha fazla rezil?

Konuya gelecek olursak illa ki ikisinden birisi diyorsanız Türk Telekom derim. Bunun dışında Millenicom. 👍

TurkNet şube tarzında çalışmadığı için siz telefonda onayı verdikten sonra mail ile dokümanlar yollanıyor. Çıkartıp MNG Kargo ile İstanbul merkezlerine yollamanız gerekiyor. Taahhütsüz olduğu için modem verilmiyor. VDSL modem almanız gerekiyor. Şehrinizdeki anlaşmalı olan ekipten kuruluma geliyorlar modem geldiği zaman. Basit olarak ilk süreç bu kadar.

1 yıla yakındır kullanıyoruz sayılır, 3 öğrenciyiz. İlk başlarda yüksek Mbps aldığımız için, hattımız kaldırmadığından sıkıntı yaşamıştık. Sonrasında 75 e sabitlettik ve sıkıntısız bir şekilde kullanıyoruz. SpeedTest'te 72 Mbps alınıyor. 3 kişi beraber CS:GO girdiğimizde pinglerimiz sabit 50-60 arası oynuyor. LoL'de 20 civarı ping alıyorum. PUBG'de yine aynı şekilde 50-60 civarı pingim oluyor. Bazı zamanlar sıkıntı olduğu oluyor tabii ki, yavaşlama vs ama çok nadir.

Şu an memlekette evde 24 Mbps Turk Telekom var ve sinir krizleri geçiriyorum CS oynarken 😂. Ve yaklaşık olarak aynı fiyat. Benim sorunum yok TurkNet'te. Müşteri hizmetleri olayı biraz kötü gerçekten, anlık olarak arayıp tepki almak istiyorsunuz karşılıklı. Ama size gelen otomatik hız testi yapın mesajı. Ama şöyle de bir durum var çok da ihtiyacım olduğu söylenemez uzun süredir müşteri hizmetlerine.

Objektif şekilde kendi deneyimlerimi paylaşayım:
Türk Telekom söyleşmemin bitmesi ile beraber TurkNet'e telefon aracılığı ile başvurdum. Sivas/Merkez lokasyonunda TürkTelekom'un en fazla 24 Mbps hız vermesine rağmen 35 Mbps hız verebileceklerini söylediler. Belgeleri mail yolu ile gönderip, imzaladıktan sonra ücretsiz kargo ile kendilerine ulaştırmamı istediler. Belgelerim ulaştıktan 5 iş günü sonunda bana kullanıcı adım ve şifrem mesaj yolu ile gönderildi. Modem üzerinden kurulum yapıp kullanmaya başladım.

Şimdi gelelim önemli kısma, ben TurkNet deneyimimi iki ayrı zamana ayırmak istiyorum. Neden?

1) İlk kullanmaya başladığım zamanlarda sıkıntılar yaşadım. İnternetin sürekli gidip gelmesi, akşam saatlerinde TurkTelekom ile 35 ping gecikme olurken TurkNet ile 119 ping ile oyun oynamam vs.

2) Fakat bir süre sonra yaşadığım sorunlar genel itibari ile ortadan kalktı. Artık internetim çok nadir kesiliyor, kesilse bile arıza hemen gideriliyor. Sesli ulaşabilecek bir müşteri hizmetleri yok fakat her hangi bir arıza ya da bakım durumunda size mesaj ile bilgi veriliyor ve yaşadığınız sorunları ticket benzeri bir sistem üzerinden bildirip geri dönüş alabiliyorsunuz. Şahsen hiç müşteri hizmetleri ile görüşme ihtiyacım olmadı. Bir kere 3 aylığına durdurdum onu da sesli telesekreter üzerinden yaptım.

Özet: Bana göre performans yine bir TürkTelekom değil. Fakat fiyat/performans oranlaması yapacaksam kesinlikle tercihim TürkTelekom olur.

Aslında alt yapı olarak yine Türk Telekom'un bünyesinde bulunan kendi alt yapılarının bulunmadığı bir firmadır benim çevremden gördüğüm şu şekildedir;
10 üzerinden.
Müşteri hizmetleri =3/10.
Müşteri memnuniyeti = 5/10.
Fiyatları = 10/10.
Müşteri hizmetlerinin o kadar düşük olması hiçbir sorunun çözememesi kadınları müşteri temsilcisi olarak koymuşlar sesinizi bile çıkartamıyorsunuz yani daha yeni arkadaşımın evine internet geldi ( 2 aydır fatura ödüyor 1 KB bile kullanmadı interneti) müşteri hizmetlerine bağlanması dert sorunu çözmeleri ayrı bir dert kısaca geçmeni tavsiye etmem hata yapmış olursun.

Ben Vodafone kullanıyorum yaklaşık 9 ay falan oldu, hiçbir sorun yaşamadım. Tavsiyem komşularınızdan bilgi almanız çünkü yaşadığın yere göre altyapıya göre değişebiliyor verdikleri hizmet.

Son günlerde Türk Telekom'dan çok TürkNet ile sorun yaşayan insanları görüyorum. Sanırım bu savaş rezillik savaşı. Kim daha fazla rezil?

Konuya gelecek olursak illa ki ikisinden birisi diyorsanız Türk Telekom derim. Bunun dışında Millenicom. 👍

Ben şu an kullandığım internetten memnunum zaten ama sozleşmem bitmişken bir de diğer servis sağlıycalarının nasıl olduğuna bakmak istedim. Benim için sadece internet hızı değil müşteri hizmetleri de önemli Türk Telekom bu konuda iyi yorumun için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı