TürkNet vs Türk Telekom

Turk Telekomdan 100 Mbps download 8 upload 5 ping aliyorum 3 yildir 1 kere bile kopma olmadi altyapibiz iyiyse turk telekom cok iyi ama 180 tl veriyorum ama fiyatina deyiyor

Beni yanlış anlamayın ben Türk Telekom sorunsuz demek istemiyorum, benim dediğim Türk Telekom altyapısını kullanan İSS arasında (ADSL ve VDSL) en iyisi Türk Telekom. Neden böyle söylüyorum çünkü altyapın iyi olsa da kötü olsa da diğer İSS'lerde hep bir problemle karşılaşılıyor. Ama altyapın iyi olduktan sonra Türk Telekom'da kolay kolay bir sorun olmuyor, olsa bile kısa süre içerisinde çözülüyor (benim deneyimlediğim). Kötüyse her türlü kopma, hız düşüklüğü yaşıyorsunuz ve bunların çözümü gecikiyor belki de pek uğraşmıyorlar maalesef.

Alt yapı iyiyse tüm firmalar iyi. Alt yapı kötü ise tüm firmalar kötü. Ben iyi bir altyapıya sahibim. 70 TL'ye 35 Mbps VDSL kullanıyorum. 1 ay kesintisiz kullanmama rağmen modem arayüzümde 3 adet CRC hatası var. Mükemmel denebilecek değerler alıyorum. Kullandığım firma yerel bir firma bu arada. Türknet ile 35 ping alırken bu firmada 12 ping alıyorum.

Beni yanlış anlamayın ben Türk Telekom sorunsuz demek istemiyorum, benim dediğim Türk Telekom altyapısını kullanan İSS arasında (ADSL ve VDSL) en iyisi Türk Telekom. Neden böyle söylüyorum çünkü altyapın iyi olsa da kötü olsa da diğer İSS'lerde hep bir problemle karşılaşılıyor. Ama altyapın iyi olduktan sonra Türk Telekom'da kolay kolay bir sorun olmuyor, olsa bile kısa süre içerisinde çözülüyor (benim deneyimlediğim). Kötüyse her türlü kopma, hız düşüklüğü yaşıyorsunuz ve bunların çözümü gecikiyor belki de pek uğraşmıyorlar maalesef.
Altyapi konusunda katiliyorum, altyapi kiminse onu kullanmak en mantiklisi. Kendi basimdan gecen olayi anlatayim, 2 yil once Superonline fiber kullanicisiydim ve inanilmaz memnundum, evi tasidik ve yeni evde superonline fiber altyapisi yoktu, Turk Telekom altyapisi uzerinden sunduklari internet de cidden kotuydu, neyse Turknet deneyelim dedik, yine Turk Telekom alt yapisi kullaniyorlardi, abone olmadan once 35mbps-'E KADAR- internet vaad ettiler (sitelerinde adres giriyosun sokak ve kapi nosuna kadar güya verilebilecek hizi test ediyor), biz de iyiymis dedik gectik 35mbps'E KADAR tarifelerine. Malesef eve gelen internet yogun saatlerde 6mbps'den hallice, sabaha karsi felan 8-9mbps yi zorluyordu pingden bahsetmiyorum bile, +30 bazen +50(speedtest). Sagolsun bir arkadas altyapi kiminse onun internetini kullanin dedi biz de oyle yaptik, Telekomu aradim evinize ulastirilabilen hiz 80mbps dediler, 100mbps tarife pahali geldigi icin 35mbps tarifeyi sectik, eve gelen internet 33-34 mbps ve upload da 4-5 mbps civari, Ping 5-6ms, nispeten daha pahali fakat en azindan vaadettikleri hizi veriyorlar.

Geri
Yukarı