TürkNet YAPA Bölgesinde 100 Mbps internet alınabilir mi?

siresatt

Hectopat
Merhaba dostlar,
Geçen TürkNet müşteri hizmetlerini aradığımda bölgemde yapa hizmetlerinin bulunmadığını söyledi ancak aşağıdaki linkte İstanbul/Fatih'te yapa santralinin olduğu görünüyor. Altyapı hızım 75 Mbps'ye kadar destekliyor diyor ancak zamanında TTNET roket servisi vardo, orada 100Mbps'leri görmüşlüğüm var. TürkNet'ten de 100Mbps alabilir miyim? Ayrıca binamda Kablonet altyapısı var ancak eski sanırım koaksiyel kablo ile alacağım fiberi TTNET'ten. Ne kadar daha iyi pinglerim olur? Açıkçası forumda Kablonet'in ping sorunlarını çok görmeye başladım. Bir de 24Mbps'ye düşünce hızı pinglerde artış olur mu?

Merhaba dostlar,
Geçen TürkNet müşteri hizmetlerini aradığımda bölgemde yapa hizmetlerinin bulunmadığını söyledi ancak aşağıdaki linkte İstanbul/Fatih'te yapa santralinin olduğu görünüyor. Altyapı hızım 75 Mbps'ye kadar destekliyor diyor ancak zamanında TTNET roket servisi vardo, orada 100Mbps'leri görmüşlüğüm var. TürkNet'ten de 100Mbps alabilir miyim? Ayrıca binamda Kablonet altyapısı var ancak eski sanırım koaksiyel kablo ile alacağım fiberi TTNET'ten. Ne kadar daha iyi pinglerim olur? Açıkçası forumda Kablonet'in ping sorunlarını çok görmeye başladım. Bir de 24Mbps'ye düşünce hızı pinglerde artış olur mu?

Doğrudan buradan adres sorgularsan daha mantıklı olmaz mı ?

(Dairede Türk Telekom Fiber varsa Türknet ile onun üzerinden 100Mbps hizmet alabilirsiniz. )

TürkNet'te örnek vermek gerekirse CS:GO Viyana sunucusuna 3-4 pop noktasından direkt olarak seni sunucuya bağlıyor. Coğrafi konuma göre ping değeri veriyor. Altyapın fiber ise tadından yenmez. 100 Mbps'ye 85 TL verip üstüne modemde ücretsiz ve coğrafi konuma göre ping tadından yenmez. Bana da fiber gelsin, direkt geçiş yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapım Turksat Kablonet Fiber ve TTNet VDSL var.
Doğrudan buradan adres sorgularsan daha mantıklı olmaz mı ?

(Dairede Türk Telekom Fiber varsa Türknet ile onun üzerinden 100Mbps hizmet alabilirsiniz. )
Dairemde Kablonet var sorunca Türk Telekom'dan başka altyapı kullanmıyoruz dediler.

Kablonet tavsiye etmem, sorunuza gelecek olursak alınabilir. Ancak YAPA olarak almak için, YAPA santral binasına en fazla ort. 100m. uzaklıkta olmanız gerekir (Telekom santral binası).

Kablonet'i bugün bağlattım, aşırı memnunum. Profesyonel oyuncu değilsen VDSL'e göre aradaki Ping farkını çok takmaya gerek yok.
1603455465495.png

Geri
Yukarı