TürkNet YAPA yazıyor fakat ADSL kullanıyorum

Hız sorgusunda 11 Mbps çıkıyor.
Anladığım kadarıyla TürkNet Türk Telekom değil de uzakta olan kendi altyapısından bana internet veriyor. Fakat bana gelen telefon kablosuda Türk Telekom'un kutusunda nasıl oluyor anlayamadım.

Arkadaşlar TT'den kiralayıp kullanıyor altyapıyı bu yüzden bakım onarım vs TT'ye ait o yüzden kutu öyle, hız sorgusunda ise bende de 10 MB çıkıyor büyük ihtimalle seninde binanın karşısında falan yapaya bağlı fiber kullanan bina var.
Sana çook yakın fiber kablo var ama binaya bağlı değil sanırım.

Arkadaşlar TT'den kiralayıp kullanıyor altyapıyı bu yüzden bakım onarım vs TT'ye ait o yüzden kutu öyle, hız sorgusunda ise bende de 10 MB çıkıyor büyük ihtimalle seninde binanın karşısında falan yapaya bağlı fiber kullanan bina var.
Sana çook yakın fiber kablo var ama binaya bağlı değil sanırım.

Hocam bana YAPA santrali 1.5 km uzaklıkta gözüküyor. Bizim binanın 2 metre önünde ADSL TT kutusu var yıllardır 15 gün önce değiştirmeye başladılar VDSL yapacaklar fakat daha aktif hale gelmedi. Bende TürkNet'in sitesine bakmadan önce Türk Telekom'dan interneti verıyorlar zannediyordum fakat kendi altyapılarına geçirmişler beni galiba. Türk Telekom kutusu aktif olduğu zaman VAE'ye geçip onu kullanacağım.

Bende de aynı sorun var. YAPA'da altyapında alabileceğin maksimum hızı alıyorsun. Onun için TurkNet'in gelip kendi altyapısını binana ve mahallene yerleştirmesi lazım. Benim santrale olan uzaklığım 2187 metre olması lazım, küsuratından emin değilim. Şu anda evinde internet varsa şükretmelisin bence 😅 😁 Daha bağlantısı yapılmamış dolu abone var.

Bende de aynı sorun var. YAPA'da altyapında alabileceğin maksimum hızı alıyorsun. Onun için TürkNet'in gelip kendi altyapısını binana ve mahallene yerleştirmesi lazım. Benim santrale olan uzaklığım 2187 metre olması lazım, küsuratından emin değilim. Şu anda evinde internet varsa şükretmelisin bence 😅 😁 Daha bağlantısı yapılmamış dolu abone var.

Valla benim tek dileğim Türk Telekom'un şu VDSL kabin işlemlerini bitirip aktifleştirmesi daha sonra ise VAE'ye geçip TT altyapısında internet kullanacağım tabii TürkNet yaparsa malum 😁

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı