Türknet YAPA'ya nasıl geçilir?

saY

Kilopat
Türknet'e geçmeden önce kontrol ettiğimde, aktif altyapıda olduğum ve 50MBps'e kadar indirme hızı alabileceğim söylendi.
1563397753660.png

Fakat geçince beni kendi altyapılarına değil Türk Telekomun alt yapısına (VAE) bağladılar. Paket değişikliğinde YAPA gözükmüyor. Gözükmesi için ne yapmalıyım?
1563397915841.png

Son resim ise modem arayüzündeki bilgilerdir. Sanah kontrol ettiğimde en fazla 17 Upload 47 Download alabileceğim gözüküyordu.
1563398061438.png

Bir sorum daha var: Modem arayüzünde olan dB ve dBm ile gösterilen değerler iyi midir?

Geçmek istediğinizi Türknet'e bildirdiniz mi? Sizi yönlendirmeleri gerekiyor diye düşünüyorum. Değerleriniz fena değil.

Destek kaydı açın altyapı uygun mu incelesinler. Olumsuz dönüş olursa abone numaranızı yazın ben de ilgileneyim.

Şu an TT kabini üzerinden hizmet alıyorsun. YAPA'da sadece bakır hat kullanılıyor. Hızın düşebilir de, yükselebilir de. SNR değeri ise 8dB altına düşmediği sürece sorun olmaz.

Geçmek istediğinizi Türknet'e bildirdiniz mi? Sizi yönlendirmeleri gerekiyor diye düşünüyorum. Değerleriniz fena değil.

Telefonla müşteri hizmetlerine ulaşamadığım için online desteğe yazdım dönüş yapılmadı.

Destek kaydı açın altyapı uygun mu incelesinler. Olumsuz dönüş olursa abone numaranızı yazın ben de ilgileneyim.

Şu an TT kabini üzerinden hizmet alıyorsun. YAPA'da sadece bakır hat kullanılıyor. Hızın düşebilir de, yükselebilir de. SNR değeri ise 8dB altına düşmediği sürece sorun olmaz.
Destekten olumsuz da olsa bir dönüş yapılırsa yazarım. Hızın santrale olan mesafeyle doğru orantılı olduğunu duydum. Bu mesafeyi nasıl öğrenebilirim ?

TurkNet'e üye olduğunuz zaman ilk VAE yani TT üzerinden hizmet alırsınız, ardından ise 2 hafta içinde (iş günü) YAPA'ya geçirilirsiniz.

İşlemleri hızlandırmak adına kayıt bırakabilirsiniz fakat iş emri TT'ye düştüğü için canları ne zaman isterlerse o zaman kablonun TurkNet DSLAM cihazına bağlanır.

TurkNet'e üye olduğunuz zaman ilk VAE yani TT üzerinden hizmet alırsınız, ardından ise 2 hafta içinde (iş günü) YAPA'ya geçirilirsiniz.

İşlemleri hızlandırmak adına kayıt bırakabilirsiniz fakat iş emri TT'ye düştüğü için canları ne zaman isterlerse o zaman kablonun TurkNet DSLAM cihazına bağlanır.
Bu süreç boyunca internete erişimim devam edecek değil mi ?

Port değişimi yapılacağı için internet ve telefon bağlantısı kesilecek. TT çalışanı ne kadar hızlı olursa o kadar hızlı bağlantı yapılır.

Telefonla ulaşamadığım için 2 gündür desteğe yazıyorum dönüş yapılmıyor ne yapmam gerekir?

Sonunda Türknet'ten geri dönüş yaptılar mesaj içeriği:
Hattınızı incelediğimde bağlantının santralden modeminize kadar 35Mbps olarak eksiksiz geldiğini, 5 saattir kesintisiz bağlı olduğunuzu ve 298.27Mb kullanımınız olduğunu görüyorum. YAPA altyapısına santraldeki port uygunluğuna göre sadece otomatik olarak sistemin karar verdiği, santrale kablo mesafesi olarak yakın ve Vae olarak iyi hız alamayan müşteriler geçiriliyor, sisteme dışarıdan bir müdahele veya geçiş sağlamak mümkün değil. Siz Vae olarak eksiksiz ve kesintisiz 35Mbps alabiliyorsunuz ve bildiğim kadarıyla bulunduğunuz sanralde Yapa altyapısı yok. İyi günler dilerim. .

Türknet'e geçmeden önce arayıp sorduğumda sizi yapa altyapına alacağız bu sayede 50mbps e kadar download ve alabileceğiniz kadar upload alabileceksiniz dediler. En baştaki resimde gösterilen ile alt yapıda olduğum yani aynı. Fakat mesajı yazan adam aksini iddia ediyor. Şimdi ne yapmalıyım?
Daha önce bu durumu yaşamış olan var mı veya Yapa kullananlar Yapa'ya nasıl geçtiler

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı