VAE'den YAPA'ya Geçiş

benisec_benisec

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Upload hızı gereksinimimden dolayı çok memnun kaldığım başka bir firmadan Türknet'e tekrar geçiş yapmak durumunda kaldım. Şimdi şöyle bir sorun var; VAE'den ancak VAE'ye geçebiliyorsunuz doğrudan YAPA'ya geçemiyorsunuz.

Telefonda görüştüğüm Türknet yetkilisi '' Mevcut firmanızdan hizmetinizi iptal edip sıfırdan bize abonelik açmakla uğraştıramayalım biz sizi geçiş abonesi olarak alalım sonrasında YAPA'ya geçirelim dedi. '' Ben de en azından aktivasyon ve kurulum ücreti ödemek zorunda kalmayacağım için tamam öyle yapalım dedim.

Dün geçiş işlemlerim tamamlandı ve Türknet'li oldum. Bildiğimiz klasik VAE hizmeti işte 35Mbps download, 3Mbps upload hızı. Akşam hemen Online İşlem Merkezine yazdım ve YAPA aktif altyapısında olduğumu bu altyapıya geçirmelerini istedim.

Şu an işteyim evde internet gitmiş. Online İşlem Merkezinden henüz bir cevap yazmadılar ama sanırım isteğimi işleme aldılar. Daha önce VAE'den YAPA'ya geçiş yapan olduysa deniyimlerini öğrenmek isterim. Özellikle bu işin kaç gün süreceği en çok merak ettiğim konu.

Ya konuyla alakasız olucak ama bir şey sormak istiyorum sana. Ben de Türknet kullanıyorum 16 mbps. Daha önceden Türk telekom idi. Evde sabit telefon vardı. Türknet' e geçiş yapınca sabit hattımız da kapandı. İnternet aboneliğini başlatmışlar ama telefon yok şuan. Turknet' ten 35 mbps vdsle geçiş yapmak istediğimi söylediğimde bunun için sabit telefonun acık olması lazım dediler. Bu doğru mu ?

Hocam bende 3-4 gün sürmüştü önceden 16 mbit adsl alıyordum şu anda 50 download 8 mbps upload hızını VDSL2 olarak alıyorum. Ama geçiş sizin bulunduğunuz konuma ve yoğunluğa göre değişir. Ayrıca santrale uzaksanız çok büyük hızlar beklemeyin Yapa da olup VAE den daha düşük hız alanları görmüştüm. Benim santrale 450 m.
Upload hızı gereksinimimden dolayı çok memnun kaldığım başka bir firmadan Türknet'e tekrar geçiş yapmak durumunda kaldım. Şimdi şöyle bir sorun var; VAE'den ancak VAE'ye geçebiliyorsunuz doğrudan YAPA'ya geçemiyorsunuz.

Telefonda görüştüğüm Türknet yetkilisi '' Mevcut firmanızdan hizmetinizi iptal edip sıfırdan bize abonelik açmakla uğraştıramayalım biz sizi geçiş abonesi olarak alalım sonrasında YAPA'ya geçirelim dedi. '' Ben de en azından aktivasyon ve kurulum ücreti ödemek zorunda kalmayacağım için tamam öyle yapalım dedim.

Dün geçiş işlemlerim tamamlandı ve Türknet'li oldum. Bildiğimiz klasik VAE hizmeti işte 35Mbps download, 3Mbps upload hızı. Akşam hemen Online İşlem Merkezine yazdım ve YAPA aktif altyapısında olduğumu bu altyapıya geçirmelerini istedim.

Şu an işteyim evde internet gitmiş. Online İşlem Merkezinden henüz bir cevap yazmadılar ama sanırım isteğimi işleme aldılar. Daha önce VAE'den YAPA'ya geçiş yapan olduysa deniyimlerini öğrenmek isterim. Özellikle bu işin kaç gün süreceği en çok merak ettiğim konu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı