TürkNet'e abone olunur mu?

Pogoue

Hectopat
Dün birkaç sorunumun olduğunu forumda dile getirdim arkadaşlar sağ olsun yardımcı olmaya çalıştılar sonuca gelirsek yeni internete geçiş sürecine girmemiz lazım idi şu an piyasada en cazibeli gelen TürkNet olarak görüyorum daha iyi olduğunu düşüneniz varsa lütfen belirtin F/P olarak. Korktuğum kısımlar oturduğum yerde şubesi olmaması arıza durumunda 2-6 iş günü içerisinde geleceklerini söylüyorlar tahaahüt olmaması çok güzel bir konu TürkNet kullanan arkadaşlar sıkıntı yaşıyor musunuz çok rica etsem fikirlerinizi benimle paylaşır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntı yaşayan da var yaşamayan da. Bu hepsinde genel olarak böyle. Türknet yüksek hızlarda çok mantıklı kalsa da Telekom altyapısını kullandığından ötürü hızı yüksek olsa bile kalitesiz internet vermesi kuvvetle muhtemel bir firma. Ben hep Türksatı öneriyorum. Çünkü adamlar kendine özgü kablolama yapıyorlar. Gerek sokağa gerek bina içine. Bu bağlamda ping, veri kaybı ve hız problem olmuyor. Hizmet kalitesine zaten diyecek bir şey yok. Hatta müşteri hizmetlerindeki kişi bana aynı paraya daha hızlı olan paketi önerdi.Daha çok memnun olduğum için direkt geçtim. Akıllı sınırsız 100 kullanıyorum. Onu öneririm ama sizin sorunuza gelirsek bence binanızda bulunan tüm firmaları tespit edip, gerekli sorgulamaları yapıp fiyatlarıyla liste yapmanız. Kendi sitelerinden hız sorgulaması yapmaya özen gösterin.

Son düzenleme:
TürkNet bağlattım, bağlatmaz olaydım. Türlü türlü sorunlar. Web sitelerinden verebilecekleri hıza baktım, 35 mbps. Bağlattım, 3 gün 35 aldım, sonra düştü 6-7 arasına. Sonra aradım haftalarca bekledim, en sonunda beni arayıp dediler ki "Başarılı bir şekilde 11'e çıkardık". Ben cevap olarak "Şaka mı yapıyorsunuz ben parayı 35 mbps için ödüyorum?" dedim. Pişkin pişkin "Ama sizin altyapınız 11 mbps verebiliyor sadece" dediler. "Peki ilk 3 gün nasıl 35 aldım?" diye sorduğumda ise inanamayacaksınız ama "Çok ilginç, alamıyor olmanız lazımdı" gibi saçma sapan bir cevap aldım. O an TürkNet ile çalışılmaması gerektiğine karar verdim, dilekçe örneği istedim ve dilekçeyi verip iptal ettirdim. 6-7 mbps aldığım hız için de tam para ödedim kullanılan süre boyunca. Bundan sonra da kimseye asla ama asla önermem. O günlerde Türksat Kablonet bağlattım ve vaatlerinin tamamını gerçekleştirdiklerini gördüm 1 senedir. Hiçbir sorun yaşamadım. Tavsiye ederim.

Dün birkaç sorunumun olduğunu forumda dile getirdim arkadaşlar sağ olsun yardımcı olmaya çalıştılar sonuca gelirsek yeni internete geçiş sürecine girmemiz lazım idi şu an piyasada en cazibeli gelen TürkNet olarak görüyorum daha iyi olduğunu düşüneniz varsa lütfen belirtin F/P olarak. Korktuğum kısımlar oturduğum yerde şubesi olmaması arıza durumunda 2-6 iş günü içerisinde geleceklerini söylüyorlar tahaahüt olmaması çok güzel bir konu TürkNet kullanan arkadaşlar sıkıntı yaşıyor musunuz çok rica etsem fikirlerinizi benimle paylaşır mısınız?
Diğer yorumlarda da belirtildiği gibi, memnun olanı da olmayanı da var. ben yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum. bağlatmadan önce 35mbps verebiliyoruz bölgenize dediler. Hep bu hızı aldım. İnterneti cuma günü bağlattım, gelen çok sağlam yapamadı kabloları, akşam gitti internet. Destek kaydı oluşturdum cumartesi sabah gelip çözdüler. Bu sıralar internet bazen dns değiştirmeyi gerektiriyor, değiştiriyorsun 10-20dk sonra otomatiğe almanı istiyor biraz tuhaf. ping olarak hiç sorun yaşamadım sanırım. Fakat çok garip bir firma. İletişim neredeyse yok. Üye olacakken aradığınız telefon saniyesinde açılıyor orda sorun yok, ama bir sorun mu var? bir tane insan evladı bulamıyorsun ki konuşasın. Ancak destek kaydı oluşturacaksın. He bu kayıtlara dönüş yapıyorlar seri ama biriyle konuşmak istiyor insan. Evrakları bile kargoyla istiyorlardı. Dolduracağım bir alanı sormak için muhattap olacak adamı çok zor buldum. Bir arkadaşım da sıkıtnı yaşadığı için iptal etmek istedi, o da baya uğraşmış. Bir de otomatik ödeme talimatı verdim (bankaya değil turnkete, kartı kaydedip aylık ücreti çekiyorlar) ilk ay 2 fatura bedeli çektiler, destek kaydı açtım özür dileyip birini geri iade ettiler. İkinci ay gene 2 fatura çektiler, tekrar kayıt oluşturdum geri verdiler ve otomatik ödemeyi iptal ettim. Tamamen şans kısacası.

Şubeye gerek yok. Uygulaması üzerinden yazmanız yeterli. Müşteri hizmetleri dediğimiz bilgisiz kişilerin olduğu bir yer. (Örnek ttnet)Türknet tarafında hiç sıkıntı olmadı. Türktelekom tarafında sıkıntım oldu. Ben asus ac68u kullanıyorum. Türknet 5ping 35 down 3 up.(75 down hattımın desteklediği hız) Tüm belgeler MNG kargo ile yollanıyor. 1 Ay bedava kullanma kodu "NYF17YQ71SYJ" kayıt olurken söylemeniz yeterli.

Bugün iptal ettirmek için faks gönderdim. Paket kaybı sorunum var, daha önce türk telekom kullanırken böyle bir sorunum yoktu. Bu sorunda online oyun oynamama engel oluyor. Destek kaydı açmama rağmen 2 gündür cevap alamadım. En son dayanamayıp tekrar Türk Telekoma başvuru yaptım.

Turknet'e geçmeyin diğer firmaları deneyin. Bir tane IP'yi kaç kişiye verdikleri belli değil o yüzden sağlıksız oluyor. LoL içindeki sesli sohbet kesik kesik çalışıyor. Önceden böyle değildi ama artık böyle.

Turknet'e geçmeyin diğer firmaları deneyin. Bir tane IP'yi kaç kişiye verdikleri belli değil o yüzden sağlıksız oluyor. LoL içindeki sesli sohbet kesik kesik çalışıyor. Önceden böyle değildi ama artık böyle.

Dünyada herkese verecek kadar ip adresi yok. Bu yüzden tüm operatörler bir tane wan ip'yi CGNAT ile birden çok kişiye vermek zorunda. Bazen CGNAT cihazları olmayan yoğun kullanım olmayan bir yerde olursan şansına wan ip verilebiliyor ama seni temin ederim orası biraz kalabalıklaştığında o cihaz oraya kurulur. Yani olayın ne Turknet'le ne de sorununla alakası var. Bu olay 2010'dan beri böyle...

Türknet kesinlikle önermiyorum müşteri hizmetleri konusunda cidden berbatlar 100mbps Yapa altyapısıyla aldığım internet en fazla 5mbps görebiliyor 3 aydır destek kaydı açıyorum ve sürekli bilgisayar tarafından otomatik mesaj atılıyor en yakın zamanda değiştirmeyi planlıyorum bende.

Son düzenleme:
Türknet kesinlikle önermiyorum müşteri hizmetleri konusunda cidden berbatlar 100mbps Yapa altyapısıyla aldığım internet en fazla 5mbps görebiliyor 3 aydır destek kaydı açıyorum ve sürekli bilgisayar tarafından otomatik mesaj atılıyor en yakın zamanda değiştirmeyi planliyorum bende.

Beni VAE'ye geçirin dedin mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı