Türknet’te dengesiz hız problemi

sosyopat71

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler. 1 aydır TurkNet kullanıcısıyım. 3 hafta boyunca 35MBPS download, 5MBPS upload alıyordum. Fakat 1 haftadır 18MBPS download, 1MBPS uploada düştü. Hızımda upload bu kadar düştügü için bir şey indirdiğimde 5 dakika normal devam edip sonra indirme 0MBPS’ye düşüyor. O kadar destek kaydı oluşturdum sorunun benden kaynaklandıgını söylediler. 1 gün önce modemi kapatıp, kabloyu LAN 4’ten çıkarıp LAN1'e taktım ve bir anda download tekrardan 35MBPS upload 5MBPS'ye yükseldi. 5 dakika böyle devam ettim sonra bir anda internet gitti. Yaklaşık 3-4 dakika sonra geri geldi. Geri geldiginde hızım tekrardan 17MBPS download, 1MBPS upload'a düşmüştü.
[BGCOLOR=transparent]Modemim: [/BGCOLOR][BGCOLOR=transparent]ZyXel [/BGCOLOR]VMG3312-B10B
Sorun gerçekten bende mi yoksa hızımı falan mı sınırladılar?
bi sorun görüyonmu.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten interneti baglatmadan önce,bana kendi altyapılarında oldugum söylenip,VDSLl'ile 100 mbs'e kadar hız alabilecegim söylendi.Nitekim geceleri download hızım 40 mbs'e kadar çıkıyordu

Usta bak eminsin degilmi. O kadar atar yaptım destek kaydında,nerden anladın adsl'e aldıklarını acaba?

Bunların hayatları yalan. Utanmadan diyorlar YAPA iseniz ADSL veya VDSL kurulum ile kendi hızınızı belirleyebilirsiniz. Neymiş YAPA olan adam ADSL modem kullanırsa ADSL hız alırmış, VDSL modemde VDSL alırmış. Sen bize modem ara yüzünden hat değerlerini paylaş. Çıksın ak koyun, kara koyun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı