Rehber Türksat Kablonet düşük performans için yapılabilecek şeyler

Genelde Türksat Kablonet Wi-Fi sinyal sorununu çözmek için köprü moduna alıp farklı router bağlamak, Wi-Fi mesh, yurtdışından daha iddialı DOCSIS ağ cihazı sipariş etmek tercih ediliyor.
Kabloses gibi hizmetler kullanan ve alacağı üst düzey modemde kullanamayacak olan, mevcut Netmaster kablo modemden en yüksek performansı almak isteyenler için faydalı olmuş.
Tahminimce Türksat sınırlı modemler yerine global çapta kendini ispatlamış olarak bilinen DOCSIS router markalarına destek verip ulusal perakende satışını sağladığında sorun büyük oranda çözülecektir.

İşte bunu uzun zamandır yapmıyor, bir de Avrupa standardı diye sinyal gücünü de azaltıyor.

Ben indirme yaptığım zaman (yük altında) fazla ping çıkıyor internet kopuyor gibi oluyordu ısınmasıyla mı alakalı? (Infinity 401 modem)

Son düzenleme:
Ben indirme yaptığım zaman (yük altında) fazla ping çıkıyor internet kopuyor gibi oluyordu ısınmasıyla mı alakalı? (Infinity 401 modem)

İnternet veya hat değerleri ile alakalı olabilir, bufferbloat testiyle ısınmadan olup olmadığını anlayabiliriz.
Dediğim ayarları yapıp denediniz mi?

Dediğiniz ayarları uyguladım ama ben CAT6 Ethernet kablosu ile bağlanıyorum. (internetim 100 Mbps download, 5 Mbps upload)
Sonuçlarım; Bufferbloat Test by Waveform

Kablo ile bağlıyken bile böyle sorun oluşması anormal duruyor, farklı port dener misiniz modemden?

Ben WI-FI ile bağlanıyorum ve sonuç bu.

Kablo ile bağlıyken bile böyle sorun oluşması anormal duruyor, farklı port dener misiniz modemden?

Ben Wi-Fi ile bağlanıyorum ve sonuç bu.
Eki Görüntüle 1486280

Hocam farklı port nereden deneyebilirim modem arayüzüne girdim fakat tam bilgim yok kusura bakmayın.
(Bende 1 2 ay öncesine kadar Wi-Fi bağlıydım sürekli internet kopmalar anlık ping artışı paket kaybı oluyordu o yüzden kablolu geçtim.)

Modemin arkasından farklı bir girişe takın kabloyu. Önerim 1. veya 4. giriş.

Bu arada Wi-Fi ile bağlanıp test yapmayı dener misiniz? Ben kabloluya yakın performans alıyorum kablosuzda.

Speedtest WI-FI sonuçları yük altında 37MS alıyorum.

Hocam modemin arkasında 2 tane giriş var biri kardeşimin bilgisayarına takılı o yüzden başka bir yere takamıyorum.
Wi-Fi sonucum; Bufferbloat Test by Waveform

Speedtest Wi-Fi;

Speedtest Ethernet;

Bufferbloat testi sunucularında sorun var sanırım, yerlerini değiştirin mesela kardeşinizin bilgisayarının takılı olduğuna sizin bilgisayarın çıkışını takın. Şu an bir sorun gözükmüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…