TUF B450 PLUS anakarta Ryzen 3000 serisi işlemci takmak

WitcherFate

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar anakartım.
ASUS TUF B450 PLUS, herhangi bir yanlışlık olmasın diye direkt satın aldığım linki de buraya atıyorum.

Ben bu anakart yaklaşık 1.5-2 yıl önce Ryzen 2600X işlemci ile birlikte aldım ve kullandım. İşlemcimin stabil çalışmaması üzerine geçtiğimiz günlerde garantiye gönderdim, servis stoklarda aynı işlemciden bulunmadığı için bana işlemci tutarını iade etti. Şimdi tekrar 2600X alabilirim fakat 2600X ile 3600 arasında çok bir fark yok. Eğer 3600 alırsam direkt kullanabilir miyim? Teşekkürler.
Not: Eski 2600X işlemcimi garantiye göndermeden önce herhangi bir BIOS güncellemesi yapmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılır. Bios update yaptıysanız taktığınız anda çalışacaktır.
Yapmadım işte, ben işlemci tutarını iade edeceklerini hiç düşünmemiştim
Hatta ben mi kuruntu yapıyorum acaba felan demiştim meğer gerçekten sorun varmış o yüzden BIOS güncellemesi yapmak hiç aklıma gelmedi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

pardon yanlış görmüşüm. yabancı kaynaklı bir video açıklaması buldum. Umarım yardımcı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

pardon yanlış görmüşüm. yabancı kaynaklı bir video açıklaması buldum. Umarım yardımcı olur.
Hocam videoyu sonuna kadar izledim, fakat adam güncelleme öncesinde biosu indiriyor felan. Sanırım videoda eski işlemciyi yeni işlemci ile güncellemeden önce yapılması gerekenleri anlatıyor. Yine de teşekkür ederim.
Bilgi ve önerilerinize halen açığım arkadaşlar.

Hocam videoyu sonuna kadar izledim, fakat adam güncelleme öncesinde biosu indiriyor felan. Sanırım videoda eski işlemciyi yeni işlemci ile güncellemeden önce yapılması gerekenleri anlatıyor. Yine de teşekkür ederim.
Bilgi ve önerilerinize halen açığım arkadaşlar.
Hocam başka bir bilgisayardan son sürümünü indirin. İşlemciyi takıp bios'a girin sonra yeni bios'u flash bellekten indirin.

Zaten 3000 serisine ait kullanılır.
Ya ben bu anakartı ve işlemciyi aldığımda 3000 serisi henüz çıkmamıştı da o bnm kafamı bulandırıyor hocam
Hocam başka bir bilgisayardan son sürümünü indirin. İşlemciyi takıp bios'a girin sonra yeni bios'u flash bellekten indirin.
Dediğiniz gibi oluyorsa çok iyi olur valla, teşekkür ederim.
Arkadaşlar cevabı hala bulamadım lütfen yardım edin. Anakartım yaklaşık 2 sene 2600x ile çalıştı, şu an işlemcim yok ve bios güncellemesi yapmadım. 3600 alsam 1 ve 2. Nesil işlemciye gerek kalmadan BIOS u güncelleyebilir miyim?
Recep Baltaş'ın ekteki eski yorumu iyice kafamı karıştırdı
Arkadaşlar cevabı hala bulamadım lütfen yardım edin. Anakartım yaklaşık 2 sene 2600x ile çalıştı, şu an işlemcim yok ve bios güncellemesi yapmadım. 3600 alsam 1 ve 2. Nesil işlemciye gerek kalmadan BIOS u güncelleyebilir miyim?
Mobilden geliyorum istemeden aynı mesajı 2-3 kere göndermişim kusura bakmayın

Dosya Ekleri

• _20210506_071353.JPG
    _20210506_071353.JPG
    75,4 KB · Görüntüleme: 14
  • _20210506_071353.JPG
    _20210506_071353.JPG
    75,4 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri