Tulpar T5 v20.3 vs T7 v20.4

TyphaoN

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Asker
T5 V20.3
T7 V20.4

Merhabalar, ben RTX 3060'lı bir laptop almayı düşünüyordum bunun için yukarıda belirttiğim iki laptopa baktım. Kağıt üzerinde ikisinin de donanımları aynıydı, tek farkları da genel olarak sanırım ekran boyutları ama internetten inceleme videolarını izlediğimde bazı oyunlar arasında FPS değerleri farklılık gösterebiliyordu bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

T5 V20.3'ü alsam T7 v20.4 ile aynı performans değerini sağlayabilir mi ve almamı önerir misiniz? Malum bilgisayar fiyatları fırladığı için insan aldığı bilgisayarın bayağı bir süre kendisini götürmesini istiyor. Yani en azından 5-6 yıl rahat bir şekilde oyun oynayabilmemi sizce sağlayabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
T7
1644881988901.png

T5
1644882005114.png

Sana kalmış. Ekran boyutu ve bu üstteki özellikleri dışında pek bir farkı yok gibi duruyor. FPS farkı çözünürlük ve ayarlardan olabilir diyeceğim fakat çözünürlük aynı. Geriye testi yapanın ayarları kalıyor.

T7 Eki Görüntüle 1305578
T5 Eki Görüntüle 1305579

Sana kalmış. Ekran boyutu ve bu üstteki özellikleri dışında pek bir farkı yok gibi duruyor. FPS farkı çözünürlük ve ayarlardan olabilir diyeceğim fakat çözünürlük aynı. Geriye testi yapanın ayarları kalıyor.

Siz hangisini tercih ederdiniz peki? Alüminyum kasa olması ile plastik arasında sıcaklık konusunda ne kadar fark olur bilginiz var mı?

Siz hangisini tercih ederdiniz peki? Alüminyum kasa olması ile plastik arasında sıcaklık konusunda ne kadar fark olur bilginiz var mı?
Eğer bir yerden başka bir yere taşıyıp duracaksan ben T5 tercih ederdim. Zaten ben masaya koyuyorum soğutucuyu da yükseltmek için koyuyorum yanına monitör bağlayıp öyle oynuyorum laptopta. O yüzden bana kalsa çok bir fark olmazdı fiyat ve ağırlık dışında.

Hocam sogutma olarak T7 v20.4 daha basarili, T5 v20.3 kullaniyorum. Gayet iyi laptop ama sogutmasi pek ic acici olmuyor bazen.

Hocam sogutma olarak T7 v20.4 daha basarili, T5 v20.3 kullaniyorum. Gayet iyi laptop ama sogutmasi pek ic acici olmuyor bazen.
Oyun performansı konusunda ne diyebilirsin 18k vermeye değer mi sence, illa RTX açık olmasına da gerek yok benim için, DLSS'i daha çok önemsiyorum şuan.
Eğer bir yerden başka bir yere taşıyıp duracaksan ben T5 tercih ederdim. Zaten ben masaya koyuyorum soğutucuyu da yükseltmek için koyuyorum yanına monitör bağlayıp öyle oynuyorum laptopta. O yüzden bana kalsa çok bir fark olmazdı fiyat ve ağırlık dışında.
Anladım, teşekkür ederim yorumunuz için.

Oyun performansı konusunda ne diyebilirsin 18k vermeye değer mi sence, illa RTX açık olmasına da gerek yok benim için, DLSS'i daha çok önemsiyorum şuan.
Iki laptopun da oyun performansi ayni, gayet iyi performansi var.

T7 v20.4 daha iyi sogutmaya sahip ve o 17,3" tek fark bu, ama kasa kalitesi olarak T5 v20.3 alüminyum kasa ile daha iyi.

Eger tasima olarak size sorun olmazsa T7 v20.4 onerimdir.

Geri
Yukarı