Tulpar T7 v24.1 vs Tulpar T5 21.4 vs. Tulpar T7 v20.3

Enes ÜLKER

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bu forumda bir süredir hangi cihazı almalıyım diye size sorular soruyordum. Maddi durumumu ancak denkleştirebildim ve tam Tulpar T7 v21.5 modelini sipariş edecekken stokların tükendiğini gördüm. Sonuç olarak bu üç cihaz arasında kaldım. Sizce en mantıklı seçenek hangisi?
Dipnot: T5 v21.4 modelini 32 GB'ye konfigüre etme imkanım var ekstra olarak.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bu forumda bir süredir hangi cihazı almalıyım diye size sorular soruyordum. Maddi durumumu ancak denkleştirebildim ve tam Tulpar T7 v21.5 modelini sipariş edecekken stokların tükendiğini gördüm. Sonuç olarak bu üç cihaz arasında kaldım. Sizce en mantıklı seçenek hangisi?
Dipnot: T5 v21.4 modelini 32 GB'ye konfigüre etme imkanım var ekstra olarak.

Size ilk vereceğim nasihat, Monster'den uzak durmak olacaktır.

Size ilk vereceğim nasihat, Monster'den uzak durmak olacaktır.

Vallahi hocam çevremde tanıdığım bütün arkaşlarım neredeyse Monster kullanıyor ve adamlar markadan gayet memnun. Ben bu markada bu kadar sorun çıkmasını artık aşırı derece satılmasına ve piyasada dolaşmasına bağlıyorum. Kaldı ki memnun kalmazsam anında iade etme seçeneğim var. Birazda buna güvenerek bu işe kalkışıyorum.

V20.3 eliyorum direkt pek kaliteli bir model denemez. T7 24.1 daha yeni bir model olduğu için bir sorunu var mıdır yok mudur bilemiyorum. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim T5 21.4 iyi bir modeldir. Ancak konuya net bir cevap verebilmesi @Radeon RX 5500M hocamı davet ediyorum.

20.3 modelinin noramalde sorunlu olduğunu bende biliyorum hocam ama bu bahsi geçen model yeni çıktı ve kasa kalitesi aluminyum ve işlemcisi 11. nesil i7 olduğu için ilgimi çekti cihaz.
V20'yi gördüğün an kaçacaksın. V20 serisinden uzak dur.
Tavsiyem illa Monster alacaksan, v21.4

Aslında cihaz pek fena durmuyor hocam düzeltmiş olma ihtimalleri yok mudur sizce bu modeli yeni sezonda?

20.3 modelinin noramalde sorunlu olduğunu bende biliyorum hocam ama bu bahsi geçen model yeni çıktı ve kasa kalitesi aluminyum ve işlemcisi 11. nesil i7 olduğu için ilgimi çekti cihaz.

Aslında cihaz pek fena durmuyor hocam düzeltmiş olma ihtimalleri yok mudur sizce bu modeli yeni sezonda?
Hocam valla daha net bir inceleme yok yeni V20 için ama. Kasa aynı duruyor :/
Risk almaya değmez, az para ödemiyoruz bu cihazlara. Dediğim gibi V21.4 de gayet güçlü bir işlemciye sahip.

20.3 modelinin normalde sorunlu olduğunu bende biliyorum hocam ama bu bahsi geçen model yeni çıktı ve kasa kalitesi aluminyum ve işlemcisi 11. nesil i7 olduğu için ilgimi çekti cihaz.

Olabilir hocam ama temelinde aynı kasa olduğu için ve yeni çıktığı için yine sorunlu çıkma ihtimali yüksek. V24.1'in bir önceki seriden hangi modelle aynı kasayı kullandığını bilsem onu önerirdim. Ama dediğim gibi hem yeni hem de hangi kasayı kullandığını bilmediğim için eşeği sağlam kazığa bağlamak gerek.

Olabilir hocam ama temelinde aynı kasa olduğu için ve yeni çıktığı için yine sorunlu çıkma ihtimali yüksek. V24.1'in bir önceki seriden hangi modelle aynı kasayı kullandığını bilsem onu önerirdim. Ama dediğim gibi hem yeni hem de hangi kasayı kullandığını bilmediğim için eşeği sağlam kazığa bağlamak gerek.

Anladım hocam sağolasınız. Peki önerebileceğiniz başka 15000 civarlarında cihaz var mıdır?

Ben de neredeyse 1 yıldır Monster kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Elbette şikayeti olan binlerce insan vardır ancak bunların da bir kısmı kullanıcıdan kaynaklıdır. Çünkü çoğu insan teknolojik aleti kullanmayı bilmiyor kaldı ki laptoplar da hassas cihazlar. Geri kalanı da Monster'in pokudur zaten. Firmayı yüceltmeye gerek yok. Ancak firmaya böylesine çamur atılmasını da doğru bulmuyorum zaten ROG da alsan Omen de alsan yine bir ton sıkıntı yaşayan insanla karşılaşırsın. Özetle herhangi bir marka kötülemesine takılma. Al sevmezsen iade edersin zaten.

Geri
Yukarı