Tunçmatik UPS Kesintide Bilgisayarı Açık Tutmuyor

bRss

Hectopat
Arkadaşlar geçen gün 850 Watt bir UPS aldım. Kullanım kılavuzunu okuyarak her şeyi yaptım, her şey de kılavuzdaki gibi oldu. Fakat gel gör ki, dün gece bir daha elektrik kesildi fakat bilgisayarda kapandı. Uygulamadığım tek şey aküyü şarj etmek ama akü moduna geçirince çokta güzel yanıyordu turuncu turuncu, şarjı olmasa yanar mıydı? Koydum şu an şarja bakalım. Zaten şundan istediğim tek bir şey var elektrik kesildiğinde 5 saniyeliğine akü moduna geçip tutsun şunu, gerisi yedek jeneratörde zaten. Onu bile yapamadı. Elektrik kesintisinin 1 gün öncesinde odanın ve prizlerin şalterlerini kapatarak test ettim gayette güzel çalışıyordu. O andan bu ana hiç akü moduna geçirmediğim sürekli şebekeden kullandığım halde yine de dün elektrik kesintisinde bilgisayar kapandı. UPS'i almadan önce 4 kere falan kapandı, UPS'i çözene kadar 1 kere daha kapandı ve dün 1 kere daha kapandı. Umarım bir şey olmaz. Bu UPS'in neden böyle yaptığına dair bir fikri olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Prize takılıp en az 10 saatlik şarj süresinden sonra UPS'nin durumu yine değişmiyorsa aküsünde sıkıntı vardır, akünün serviste garanti kapsamında ücretsiz olarak değiştirilmesi gerekir. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı