Tunçmatik UPS çalışmıyor

Bende de 1000VA modeli var, aldığım güne lanet olsun. Sıfır ürün ama 2. ayda bozuldu, götürdüm tamir ettiler, 1 ay kullandım yine bozuldu, üşendiğim için götüremedim, garantisinin bitmesine 2 ay kala götürdüm, 3 ay daha çalıştı yine bozuldu. Attım kenara duruyor öyle.
Merhaba. Hocam, akü tam şarj olmadan ve prize takılmadan o şekliyle siz ON/OFF' a bastıysanız akü tam boş olduğundan UPS' niz çalışamaz ve ışığı hiç yanamaz. Prize takılı değilken LED ışığının yanması için dolu akü akımı da gereklidir. LED ışığının yanıp sönmesi (flash yapması) akü-inverterle o anda (bir destek için) çalıştığını gösterir. Işık çok sık yanıp sönerse akü şarjının bitmesinin çok yakın olduğunu, aralıklar çok uzunsa şarjının uzunca süre dayanacağını (desteğin uzun süre devam edeceğini) belirtir. Ancak akü şarjsız ise de prizle fişi takıldığında akünün şarj olabilmesi ve bu esnada da şarj lambasının (gösterge ışığı olarak) ON/OFF 'a basılı iken yanabilmesi lazımdı. Ancak bu mutlaka marka, model farkıyla ilgili olup şarj olurken yanmayabilir de, yener999 hocamın belirttiği gibi.

Bazen de ON/OFF butonunun yanındaki LED'de iç bağlantı sorunu olabiliyor, bu nedenle LED'i yanmamış olabilir. Akü 10 saat şarj olduktan sonra normal çalışıyorsa bu çok dert edilmemeli, ancak akünün bitme habercisi olarak sadece LED ışığı değil buzzer uyarısı da ona senkron (paralel) olduğundan, akünün bitmesine çok yakın olduğu o sesten de kolayca anlaşılabilir. Kolay gelsin.
Modeline göre de değişebilir.
Hocam 4 saat oldu butona tıkladım ses bile yok başka bi öneriniz yoksa iade edecem alıcı koruması ile almıştım.

Merhaba. Evet, şarjla geçen 4 saatte mutlaka iç aküsünün şarj alması ve çalışabilmesi gerekirdi hocam, ya iç aküsü ölüdür veya akü şarj modülü içten sıkıntılı bir durumdadır. Bu nedenle onu iade edin, alıcı koruması (iade garantisi) varmış zaten. Aksi halde yeni akü/aküler satın almak veya şarj modülü içten arızalı ise onu tamir ettirmek durumunda kuvvetle muhtemel kalacaksınız gibi görünüyor. Şarj etmeden önce akü kutup başı kablo pabuçlarını kontrol ettiniz mi, gevşek, ayrılmış veya akülere temassız durumda olabilirler. Öyle bir durum varsa o zaman önce onu giderip yeniden UPS'yi şarja bağlayıp alınan sonuç değişmiyorsa iade yoluna mutlaka gidin. Kolay gelsin.

Merhaba. Evet, şarjla geçen 4 saatte mutlaka iç aküsünün şarj alması ve çalışabilmesi gerekirdi hocam, ya iç aküsü ölüdür veya akü şarj modülü içten sıkıntılı bir durumdadır. Bu nedenle onu iade edin, alıcı koruması (iade garantisi) varmış zaten. Aksi halde yeni akü/aküler satın almak veya şarj modülü içten arızalı ise onu tamir ettirmek durumunda kuvvetle muhtemel kalacaksınız gibi görünüyor. Şarj etmeden önce akü kutup başı kablo pabuçlarını kontrol ettiniz mi, gevşek, ayrılmış veya akülere temassız durumda olabilirler. Öyle bir durum varsa o zaman önce onu giderip yeniden UPS'yi şarja bağlayıp alınan sonuç değişmiyorsa iade yoluna mutlaka gidin. Kolay gelsin.

Sağ olun hocam boşluk yoktu fon makinesi bağladım yine çalışmadı aküler ölmüş ya da şarj kablosunda sorun var iade talebinde bulundum.

@Yeni Teknik Sembol içini açtım aküler elektrik gitmiyordu biraz oynattım almaya başladı bekleyeceğim yine 1 saat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğinize göre sıkıntı var gözüküyor. İade edebilirsiniz. Fön makinesi ile denemeyin. Sağlam bile olsa kendini kapatır. Gücü yetmez. Daha hafif yükler ile deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı