Turbox alınmaz algısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Turbox dediğiniz markanın desteğini yitirmiş parça kullanması ve PSU dahil hiçbir parçasının güvenilir olmaması sebebiyle forum kullanıcıları tavsiye etmemektedir. Sizin verileri öne sürmenize karşın size sormak isterim sizce performans kadar kalite önemli değil midir? Son olarak Turbox alacağınıza veya tavsiye edeceğinize 10 yıl önceki laptopları tavsiye edin en azından ne olduğu ve ne bekleyeceğini bilecektir insanlar. Kullanıcılar markalara düşman olduğu için değil 2 ay sonra bozuldu diye buraya sormaya gelmeyiniz diye önermektedir.

Şimdi sakince sorularını yanıtlayalım.
1- Fiyatını haketmiyor hak etse alınır.
C: Biz de bunu diyoruz. Ama sen haketmediğini bildiğin halde kabul etmiyorsun.

2- i5 3470 çoğu oyuna yetiyor.
C: Hayır yetmiyor. Aynı fiyata Ryzen gibi daha güçlü ve yükseltilebilir bir işlemci almak yerine bunu almak cahilliktir.

3- Birkaç insanda sorun çıkarıyor ancak genel olarak sorunsuz.
C: Kullandıkları mallar standart bir güvenlik sertifikasından bile aciz. Çoğu Çin'de üretilen alt kademe mallar.

Kısacası bizim Turbox markasına düşmanlığımız yok. Düzgün, kaliteli ve F/P bir şeyler üretsinler bakın nasıl seviliyor Turbox.

Son düzenleme:
Konu çok güzel bir noktaya değinmiş. Kasaların özellikleri anlatılmış, beklentiler anlatılmış. Eski donanımları nasıl hevesle aldığınıza ve bundan memnun olmaya çalışmanıza değinmişsiniz. Sözünüzün üstüne bir şey diyemeyiz artık. Bütün iyi niyetiniz ve olumlu bakışınızı da buradan selamlıyorum. Kısaca sonuca bağlarsak; evet, Turbox alınmaz. Görüşleriniz için teşekkürler. :)

Markayı niye kötülüyorsunuz arkadaşlar? Ne var yani yeni nesil donanımlar bulundurmuyorsa. Taş gibi bilgisayar satıyorlar(!)

Arkadaşımda turbox sistem görmüşümdür;
IMG_20210723_221155.png

Antikaya meraklıyımdır.

Turbox markasının bir ara sadece ekran kartını alıp kullanmıştım. Toplu sistemleri pahalıya satılıyor kalite konusunda ekran kartında bir sorun yaşamamıştım, ısınma gibi sorunları yoktu diğer parçaları da ekran kartı gibi kaliteli midir bilmiyorum.

Onu ikinci sayfada yazmıştım. Ekran kartı direkt olarak AMD ve NVIDIA'nın fabrikalarından çıkıyor sonra her üretici kendi soğutucusunu koyuyor. Uzakdoğu'da saçma sapan isimli tonla ekran kartı görürsün önüne gelen bir marka vurur sürer piyasaya. Bunlar da diyorlar başkan bize bir kutu yap üzerine de Turbox yaz gönder. Kart aynı kart onda yamuk olmuyor bu yüzden. Anakart muhabbeti de aynı. En kötüsü bile orta kalite.

Eski nesil işlemciler ise Çin'de kiloyla satılıyor.

Kalan tüm parçalar da çöp zaten.

...ama 0 olarak kesinlikle alınmaması gereken sistemler.
Sorun da o işte. Sistemlerde sıfır parça ara ki bulasın. :D Alanlar da sıfır sanıyor ya onu görünce yarılıyorum. Evet kardeşim 2013 yılında üretimi durmuş işlemciyi TurboX senin için fabrika kurup üretiyor. Intel'le de anlaşmaları var zaten, o yüzden her şey yasal ve 24 ay garantili. Ne kadar toz pembe bir dünya.

Alınmaz hocam. Gayet güzel bir algı. İnsanların kafasına oturmuş. 😅

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı