Turk.net VAE fiber geliyor iddiası

Ben TürkNet kullanıyorum 35/6 megabit hız alıyorum. Paket değiştirmek istediğimde ise 50Mbps hızında bir paket var fakat +10TL daha fazla istiyorlar şimdi benim anlamadığım nasıl Oluyor'da 10TL daha fazla verince 50Mbps oluyor.

TürkNet'de 50Mbps paket diye bir şey yok 35E kadar ve 100E kadar var 100E kadar alınca altyapın 50 destekliyorsa 50 alırsın.

TürkNet'de 50Mbps paket diye bir şey yok 35E kadar ve 100E kadar var 100E kadar alınca altyapın 50 destekliyorsa 50 alırsın.
Yaşadığım apartman 60 Mbps destekliyor, ancak Turknet'te +10₺ ile 50 Mbps kullanıyorum?
1594672054616.png

Anlamadın galiba TürkNet altyapın ne kadar destekliyorsa o kadar veriyor. Yani sadece 35 ve 100Mbps diye bir olay yok. Benim altyapım 35 destekliyor ve TürkNet de diyor ki 10 TL daha ver 50 yapalım bunu anlamıyorum desteklemiyorsa nasıl getiriyorlar 50Mbps'yi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nereden kontrol edilebiliyor?
  • Sorgulama sitesine girin: Hız, Altyapı ve Fiber İnternet Sorgulama - TurkNet
  • Turknet abonesi değilseniz adresinizi, abone iseniz apartmandaki başka bir daireyi girin.
  • Sorgulama yapmadna önce F12'ye basın ve Console sekmesine gelin.
  • Burada Ctrl + F deyip VAEFiberServiceAvailability yazın.
  • Sonuç olarak şunları görebilmeniz lazım:
JavaScript:
FiberServiceAvailablity: {IsAvailable: false, IsGigaFiber: false, MaxCapacity: 0}
VAEFiberServiceAvailability: null
VDSLServiceAvailability: {Description: "", IsAvailable: true, MaxCapacity: 51200, MaxCapacityServiceType: 2583, NmsMax: 73413}
XDSLServiceAvailability: {Description: null, IsAvailable: true, MaxCapacity: 16384, NmsMax: 17960}
YapaServiceAvailability: {Description: "Yapa hizmeti verilemez ancak yapa yatırım yapılacak santral.", IsAvailable: false, IsIndoor: false, IsTurknetStatusActiveForSantral: true}
Bende sonuç böyle. Sonuç olarak bölgemde ne olacak?

Anlamadın galiba TürkNet altyapın ne kadar destekliyorsa o kadar veriyor yani sadece 35 ve 100Mbps diye bir olay yok benim altyapım 35 destekliyor ve türnetde diyor ki 10 TL daha ver 50 yapalım bunu anlamıyorum desteklemiyorsa nasıl getiriyorlar 50Mbps'yi

Yapa altyapısındaysan oluyor o. Yoksa 10 TL fazla verip 100Mbps'e kadar alıyorsun.

Başka bir forumda gördüğüm konuyu burada açıyorum sizlerle tartışabilmek için;

Eki Görüntüle 614370

Artık FTTB/FTTH sistem kullanıcıları da turk.net kullanabilecek gibi duruyor belki saye geldikten sonra gigabit paketleri onlara da satarlar :)

Ayrıca saye geldikten sonra VDSL/Fiber kullanıcıları bayağı rahatlayacak.

ADSL kullananlar olarak bizim bile hızımız biraz artabilir.

Ben bulamadın onu.

Yeni konular

Geri
Yukarı