Turkcell 4.5G Box nasıldır?

XFarcus

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Biyolog
Bende Türkiye'deki bu berbat internet altyapısının mağdurlarından biriyim sadece. Oturduğum mahallede sadece ADSL hizmeti sunuluyor. Türk Telekom'un 24/2 paketini kullanıyorum. Gelelim konuya. Twitch üzerinden yayın yapıyorum ve şu an 2 Mpbs upload hızım var. Turkcell'in 4.5G Box kampanyasını gördüm. İnternet paketlerinde download 4.5G hızında upload ise 3G hızında hizmet verilmekte. Sizce bu kampanya geçsem daha verimli olur mu? Upload açısından değerlendirirsek çok daha iyi benim için. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi Turkcell oturduğunuz yerde ne kadar çekiyor?
Evin her odasında sinyal kalitesini ve hızı kontrol ettiniz mi?
Ping kaç MS geliyor?

Bunları normal bir Turkcell 4.5G hat ile cep telefonu üzerinden test edip bakmak lazım. Ayrıca paket ücretleri yüksekti baya sanırım.

Şuan aktif olarak Vodafone hattı kullanıyorum ama sanırım Turkcell Vodafone'dan daha iyi çekecektir. Eve gidince bi hız testi yapıp atarım.
Aslında benim merak ettiğim soru şu ; Twitch üzerinden yayın yapıyorum. Normal değerler nasıl olmalı yani 2 mpbs upload'la pc den yaptığım yayından daha rahat bi yayın olması için ? 3G veri yollama hızıyla VDSL'in 2 mpbs veri iletmesi arasındaki fark nedir ? @Ali Özbakır

Olayı şu şekilde düşünebilirsiniz. Ülkemizde kablolu iletişim günümüz teknolojisinde kablosuz teknolojiden daha iyi. Kablo ile evinize gelen internetin hızı düşük olsa bile daha istikrarlı çalışabilir. Daha yüksek hıza sahip olan 3G upload yüksek hız gösterse bile kullanımda sürekli o hızı veremeyebilir ve yayınınızda kesintiler olabilir. Performansınız; sizin evinizin baz istasyonuna olan mesafesine, etrafta sinyali bozabilecek veya kalitesini düşürebilecek başka alıcı-verici olup olmadığına, bulunduğunuz bölgedeki Turkcell 3G kullanım oranına göre değişecektir. 4.5G desteği olan bir telefon ve Turkcell bir hat ile evde test yapmanız gerekmektedir. Bu test sonucunda yayın kalitesini görüp siz karar vereceksiniz.

Olayı şu şekilde düşünebilirsiniz. Ülkemizde kablolu iletişim günümüz teknolojisinde kablosuz teknolojiden daha iyi. Kablo ile evinize gelen internetin hızı düşük olsa bile daha istikrarlı çalışabilir. Daha yüksek hıza sahip olan 3G upload yüksek hız gösterse bile kullanımda sürekli o hızı veremeyebilir ve yayınınızda kesintiler olabilir. Performansınız; sizin evinizin baz istasyonuna olan mesafesine, etrafta sinyali bozabilecek veya kalitesini düşürebilecek başka alıcı-verici olup olmadığına, bulunduğunuz bölgedeki Turkcell 3G kullanım oranına göre değişecektir. 4.5G desteği olan bir telefon ve Turkcell bir hat ile evde test yapmanız gerekmektedir. Bu test sonucunda yayın kalitesini görüp siz karar vereceksiniz.
Anladım en kısa zamanda normal bir telefonun internetinden pc de deneme yapıp burda sizinle paylaşırım değerleri. Başka kullanmak isteyenlere de bi örnek olmuş olur. Teşekkürler. İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı