Turkcell faturalı neden çok pahalı?

Yanlış hatırlamıyorsam rekabet kanunu nedeniyle en fazla aboneye sahip olan operatör diğerlerinden ucuz paket çıkaramaz. Yani diğer operatörler kanun gereği zaten her zaman ucuz olacaktır.

BİMCELL kullanıyorum memnunum tavsiye ederim. :)
Düzenleme: Şimdiye kadar hiç çekmediği olmadı. Bundan önce de Türk Telekom kullanıyordum (zaten aynı altyapı) Türk Telekom'da da sıkıntı yoktu. :)

Eki Görüntüle 1119350
O paketler yarın kalkıyor ve 15 GB 43 TL oluyor.
Rekabet kuralları gereği Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş pahalı olmak zorundadır. Eğer Turkcell ucuz olsa diğer operatörler sinek avlar. Bu yüzden Turkcell pahalı, Turkcell istemez mi ucuz paketler çıkarmak?

Şuan en ucuzu
20 GB 56 TL

Hangi hizmet kalitesi merak ettim. 6 senedir kullanıyorum öyle kaliteli bir hizmet göremedim.
Bunu diğer operatörleri gördükten sonra anlıyorsunuz zaten. Ben 15 senelik aboneyim, son yıllarda 1-2 kez diğerlerini faturasıza geçerek deneyip geri döndüm. Turkcell çektiği her yerde stabil kalitesi var. Ama bölgesel olarak Turkcell'in hiç çekmediği, diğer operatörlerin 4.5G verdiği yerler de olabiliyor.

Bu arada ek paketlerin olayı pahalı olmaları, kullanıcının eli mahkum zaten diyerek vuruyorlar istedikleri fiyattan.

Hiç bir operatörün çekmediği dağ başında olan köyüm de Turkcell rahat kullanılıyordu. Hatta internetim çekmediği için babamın internetini açıyordum. :D Şehir için de hepsi aynı en ucuz hangisiyse ona geçin dağ gibi yerler de Turkcell zorunlu. Pahallı olmasının nedenide bu.

BİMCELL kullanıyorum memnunum tavsiye ederim. :)
Düzenleme: Şimdiye kadar hiç çekmediği olmadı. Bundan önce de Türk Telekom kullanıyordum (zaten aynı altyapı) Türk Telekom'da da sıkıntı yoktu. :)

Eki Görüntüle 1119350
Azıcık köy yerine gidersen inletir seni. Sadece şehirde iyi çekiyor.

Turkcell her zaman kazıktır.Size özel bir durum değil.
Ne yazık ki öyle. Faturalı hattı bırakma zamanı gelince türk telekom'a geçeceğim gibi duruyor. Cevap veren herkese teşekkür ederim.
Azıcık köy yerine gidersen inletir seni. Sadece şehirde iyi çekiyor.

Aynen öyle. Şu an köydeyim ve Turkcell 4.5G çekiyor. (Steam'den oyun indirirken 5.3 mb/s ile indiriyor) İnternetim bitince ablamın internetini kullanayım dedim (BİMCELL) 3G çekiyor ve Speedtest sonucu 8 megabit (download). Yani Turkcell iyi çekiyor o yüzden pahalı denebilir ama 1 GB'yi 30 TL yapmak gerçekten saçmalık.

İşim gereği çok fazla Skype ve Zoom gibi görüntülü görüşme uygulamalarını kullanıyorum ve Türk Telekom kullanırken bilgisayara internet açtığımda çamur gibi görüntü oluyordu. Şimdi Turkcell'e geçtim 1080P görüntü veriyorum toplantıya herkes çok memnun. Turkcell pahalı olabilir ancak hizmet kalitesi hiçbir operatörde yok. 30 GB pakete taahhütlü 72 TL ödüyorum vergi dahil çok memnunum.

İşim gereği çok fazla Skype ve Zoom gibi görüntülü görüşme uygulamalarını kullanıyorum ve Türk Telekom kullanırken bilgisayara internet açtığımda çamur gibi görüntü oluyordu. Şimdi Turkcell'e geçtim 1080P görüntü veriyorum toplantıya herkes çok memnun. Turkcell pahalı olabilir ancak hizmet kalitesi hiçbir operatörde yok. 30 GB pakete taahhütlü 72 TL ödüyorum vergi dahil çok memnunum.
Siz paket veriden mi bahsediyorsunuz?

Geri
Yukarı