Turkcell Superbox nasıldır? Paketler hakkında sorularım

Merhabalar, köyde bir eve taşındık, bulunduğum köyde (kastamonu'da) altyapı olmasına rağmen internetim kullanılmayacak derecede kötü, normalde 16Mbps olan paketimde, 3-4MBPS görüyorum ayrıca oyunlarda pingim 200-250 civarı dolaşıyor, %10+ packet loss da cabası. Aynı sorundan komşularım hatta köyün merkezinde oturan arkadaşlarım bile muzradip, bu bölgedeki altyapıdan dolayı bir sıkıntı galiba. Bende faturayı, almış olduğum ISS'ye keserek bir sürü arıza kayıtları oluşturdum fakat 6 aylık uzun bir süreçte kimse sorunu çözemedi, en sonunda dün bir telefon aldım ve ISS firmam, madem size iyi bir servis veremiyoruz, gelin aboneliğinizin sözleşmesini iptal edelim ve bedel ödetmeden aboneliğinizi sonlandıralım teklifinde bulundular.

2-3 gün içerisinde kendilerine döneceğimi belirtip, Turkcell Superbox'u buldum. Başvurumu yapıp 10Mbps sınırsız paketine abonelik talebini aldım(konuyu açmak için geç mi oldu bilmiyorum....)

Çok fazla indirme yapmam, 720P film/dizi izlemek beni keser, yeter ki takılmasın. Oyunlarda 80-100 pinge(eu serverları için) razıyım, packet loss problemim olmasın yeter. Superbox bana bunları verebilir mi öğrenmek istiyorum.

Çok fazla şikayet okudum internette. Bulunduğum bölgede fazla kullanıcı olmadığını düşünüyorum, yoğunluk dolaylı problemlerle karşılaşmamayı umut ediyorum. Turkcell'in şu anki durumu nedir merak ediyorum.

Ayrıca superbox paketlerinin çok kez değiştiğini duydum, sanırım upload hızlarında düşürme yapmışlar, yayın işlerine biraz meraklıyım, ne kadar iyi upload alabilirim? Şu anda kullananlar memnun mudur upload hızlarından?

Fikir olsun diye söylüyorum 4.5G modemler de var satın alıp hat takıp 35Mbit'e kadar hız alabilirsin. Mesela ben Vodafone kullanıyorum yıllardır,şu anda bana GSM paket teklifleri var sınırsız internet, arama, SMS kullanımı için 360TL olan paket fiyatını 160TL 24 ay taahütlü vermeyi teklif ediyorlar. Şahsen senin gibi bir durumda olsam bahsettiğim fiyata paketi alıp 4, 5G modemle kullanibilirdim. Kaldı ki superbox paket fiyatları hiç azımsanmayacak kadar pahalı. Bir araştır derim belki GSM operatöründen sıkı pazarlıkla bu tarz paketler tanimlatabilirsin kendine.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı