Turkcell Superonline'a geçilmeli mi?

justes123

Kilopat
Öncelikle herkese sağlıklı günler, yaklaşık 9 aydır TürkNet müşterisiyim fakat memnun kalmadığım için Superonline'a geçmeyi düşünüyorum bugün bilgilendirme almak için Superonline'a numara bıraktım ve beni aradılar fakat görüşme esnasında birkaç bilgilendirme kafamı karıştırdı.

1. Superonline temsilcisi bana 31 Mbps VDSL altyapım olduğunu söyledi fakat ben Türk Telekom ve diğer ISS'leri aradığımda altyapımın 38 Mbps çıktığını söylüyorlar (Altyapı sorgulamasını çeşitli siteler üzerinden kendim yaptığımda yine aynı değeri alıyorum).

2. Bana 24 Mbps olan paketi kullanabileceğimi aktardı müşteri temsilcisi fakat 35 Mbps olan paketi istediğimi söyleyince bunun olmayacağını alt yapımın 31 Mbps desteklediğini eğer ki 35 Mbps olan paketi yaparsalar bunun etik olmayacağını vs. söyledi. :D

3.Ben 35 Mbps olan paketi altyapımın verebileceği hızın 31 Mbps olduğu ve bu değere en yakın şekilde hız alabilmek için istediğimi belirtince 24 Mbps paketin zaten 31 Mbps'e kadar hız verebileceği gibi saçma sapan bir cevap verdi kafamın karıştığı nokta işte tam olarak burası, 24 Mbps'e kadar olan paket makismum 24 Mbps hız verebilir nasıl 31 Mbps hizmet verecek anlamış değilim.

Umarım çok karmaşık bir yazı olmamıştır, müşteri temsilcisi ile olan konuşmamın aynısını buraya aktarmaya çalıştım.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası Superonline kullanırken altyapımı Türk Telekom sağlamasına rağmen Superonline'ın sağladığı hizmetten daha memnundum. Müşteri hizmetleri hızlı geri dönüş sağlıyorlardı. Altyapımı Türk Telekom sağlamasına rağmen Türk Telekom'dan daha iyi hizmet verdiler. Gözümde Türk Telekom'dan daha ilgili ve başarılılar. İsterseniz başka bir Superonline temsilcisi ile de görüşünüz. Şu anda Türk Telekom'dayım ve altyapım 100Mbit hızı desteklemesine rağmen 16Mb vermeleri gerekirken 6Mb verdiler. Hatalarını düzeltmek yerine internet paketini 8Mb'e düşürelim ve 11TL daha az ödeyin dediler. Şaka gibi. İl değiştirmeme rağmen Türk Telekom hep 6Mb verdi. Tabi ki de bölgeden bölgeye değişiklik gösterebiliyor kimin daha iyi olduğu. Tavsiyem bölgenizde, apartmanınızda oturanlarla görüşüp internetlerinin ne durumda olduğunu sormanız.

Açıkçası Superonline kullanırken altyapımı Türk Telekom sağlamasına rağmen Superonline'ın sağladığı hizmetten daha memnundum. Müşteri hizmetleri hızlı geri dönüş sağlıyorlardı. Altyapımı Türk Telekom sağlamasına rağmen Türk Telekom'dan daha iyi hizmet verdiler. Gözümde Türk Telekom'dan daha ilgili ve başarılılar. İsterseniz başka bir Superonline temsilcisi ile de görüşünüz. Şu anda Türk Telekom'dayım ve altyapım 100Mbit hızı desteklemesine rağmen 16Mb vermeleri gerekirken 6Mb verdiler. Hatalarını düzeltmek yerine internet paketini 8Mb'e düşürelim ve 11TL daha az ödeyin dediler. Şaka gibi. İl değiştirmeme rağmen Türk Telekom hep 6Mb verdi. Tabi ki de bölgeden bölgeye değişiklik gösterebiliyor kimin daha iyi olduğu. Tavsiyem bölgenizde, apartmanınızda oturanlarla görüşüp internetlerinin ne durumda olduğunu sormanız.

Bende sizin gibi düşünüyorum muhtemelen Türk Telekom'dan daha iyi bir hizmet verirler. Fakat yukarıda belirttiğim gibi müşteri temsilcisinin ya bilgisizliğinden yada o bana 24 mbps paketi saattığı halde prim alabileceği yönünde iki farklı düşüncem var, Fakat bunda ısrarcı olması çok garip ayrıca 24 mbps pakete abone olduğum taktirde 34 mbps hizmet vereceklerini söylemesi aşırı saçma bir bilgisi olan aydınlatabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı