Turkcell T20 Android 2.3.7

Telefonumda Turkcell 2.3.5 rom yüklü. Ben ses kısma+power tuşuna bastığım zaman telefon tamamen donuyor. Hiç bişe gelmiyor dakikalarca ve saatlerce türkcell yazısı kalıyor. Farklı rom yüklemek istiyorum, update failed hatası veriyor. SD kartım FAT32, her şey tamam fakat herzamankinde update failed!

Bir de CWM yüklemek istiyorum. İlk sayfadaki dosyayı indirdim. Clockwork yükle.cmd'ye tıkladım, onda da her şey hazır, telefon PC'ye bağlı, Windows 7 yüklü, yönetici olarak açıyorum, devam etmek için tuşa basın diyor, basıyorum; adb.exe ve fastboot.exe okunabilir bilmem ne değil diyor. Normal çalıştırıyorum, bu sefer telefon reset atıyor ama yine türkcell yazısında donup kalıyor, bir gıdım ilerlemiyor.

Hmm şimdi anladım. Demek ki o yazıda kalması normal, çünkü bu bir mod, menü değil. Tamam denileni yaptım. ADB driverlerini kurdum. Fakat son bi sorunu kaldı. Ses kısma+power tuşuna basıp fastboot a aldığım zaman "Waiting for device"da kalıyor. Aygıt yöneticisine bakıyorum, Android yazısında sarı ünlem var. O sarı ünlem sadece fastboot modunda çıkıyor. Belki waiting for device yazısının çıkması o sarı ünlemdir. O sarı ünlem sürücüsünü nereden bucalağım?

Tamamdır. CWM yi yükledim. Acemisiydim, ilk android telefonum bu benim. Artık arkadaşların T20'lerle ilgili her hangi bir sorunları olursa bizzat adım adım ilgileneceğim.

Şimdi gelelim başka soruya. 2.3.7 güvenilir bir ROM mudur? Yoksa sizce Türkcell T20 2.3.5'de kalmalı mıyım?

Daha ilk Android telefonunuzu Turkcell'den almanız, hele hele T20 gibi berbat bir telefon almış olmanız büyük talihsizlik... Allah aşkına Turkcell kullanılır mı? Turkcell'den telefon alınır mı?

Ayrıca Türkçenize biraz daha dikkat ederseniz her şey çok daha güzel olacak. Okuyun lütfen: İnternet Forum Kuralları

Aman sakın kurmayın dediğim rom.

Her şeyden önce radyosu yok. ROM'dan sıkılıp başkasını yüklemek istediğinizde Ayarlar>Depolama ölümünde yazılım yükseltme bölümü yok. Bu nedenle eski ROM'um Yoigo'yu yükleyemiyorum. Ses açma kapama tuşları ile birlikte power tuşuna basınca da eski ROM kurulmuyor. Update failed mesajını veriyor.

Bunların çözümü var. Eğer yoksa sırf bu dandik romdan kurtulmak için servise vereceğim telefonu.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı