Turkcell T20 Stok ROM Atma Rehberi

Spain Yoigo rom u yükledim.Gayet güzel oldu. Ancak Turkcell ROM daki şu ekranın üstüne dokunarak aşagı çektiğimiz ekran adını bilmiyorum.
Ancak çok kullanışlıydı. Buradan Wifi,Gps,Veri Bağ., gibi seçeneklere anında müdahale edebiliyordum.
İşte bu özellik Spain Yoigoda yok nasıl açabilirim yada nasıl yükleyebilirim. Şimdiden teşekkürler.

NFC özelliğini kullanmak isteyenler: Bu özellik sadece Turkcell ROM'unda aktif oluyor. Diğer ROM'larda aktif değil.

Arkadaşlar NFC Android 2.3.3 ile beraber gelen bir özellik. Turkcell ile alakası yok. Beraberinde "CepTCüzdan" uygulaması gelmeyebilir. Bu sonradan kurulabilen ve aslında NFC ödeme sistemleri için gerekli olmayan bir uygulama. Telefonun genel lansmanındada youtube'dan izlediğim kadarı ile NFC'li olarak geçiyor..

Bu yüzden spain rom kullanan bir arkadaştan rica etsem uygulamalar menüsünden çalışan servislere girip "NFC servisi" veya benzeri "NFC"li birşeyler yazıyormu diye bakabilir mi? Task manager'dan bakmayınız lütfen orada görünmüyor zaten. Sonuca göre bende rom kuracağım.

Şimdiden teşekkürler ve iyi bayramlar..

Edit: Turkcell T20 beraberinde gelen app paketleri. Bu paketlerden ihtiyacımız olanları eğer root atabilirsek taşıyabiliriz. Veya bir şekilde Turkcell rom içinden alabiliriz.

Kod:
UpdataOnline.apk
WeatherClock_Turkcell.apk
SmartcardService.apk
GoogleBackupTransport.apk
twitter.apk
CepKumanda-2-signed.0-signed.apk
LiveWallpapersPicker.apk
MyEmail.apk
TTY-ycgs-signed.apk
CertInstaller.apk
TaskManager.apk
HTMLViewer.apk
Email.apk
VoiceDialer.apk
TtsService.apk
SetupWizard.apk
TelephonyProvider.apk
DownloadProvider.apk
GenieWidget.apk
Vending.apk
GoogleContactsSyncAdapter.apk
Gallery3D.apk
rehber20-signed.apk
SetupWizardEx.apk
Facebook.apk
HWDrmApp.apk
OmaDownload.apk
MMITest_II.apk
Street.apk
Nfc.apk
com.google.android.apps.maps_5305.apk
DownloadProviderUi.apk
LiveWallpapers.apk
PackageInstaller.apk
TurkcellSeyahat-signed.apk
OnlineIslemV2-signed.apk
DrmProvider.apk
DocumentToGo.apk
Mms.apk
Settings.apk
SoundRecorder.apk
Contacts.apk
cebebaglan.apk
ApplicationsProvider.apk
HuaweiLauncher2.apk
FileManager.apk
Protips.apk
AccountAndSyncSettings.apk
Browser.apk
1-signed.2-signed.16unsigned-signed_GNCplay.apk
WeatherClock_Turkcell.odex
UserDictionaryProvider.apk
MarketUpdater.apk
tv_client_Customer_4_3_6-signed.apk
SettingsProvider.apk
NotePad.apk
VideoBulAndroid_v2-signed.1-signed.1_unsigned-signed.apk
MobilKod.apk
GoogleTranslate.apk
Talk.apk
ShortCutSTK.apk
AndroidServisler_WEBTRENDSOK_T20ROM_3.5.2011.apk
DeskClock.apk
TurkcellMarket_1-signed.9_20110524-signed.2_unsigned-signed.apk
ContactsProvider.apk
ProjectMenuAct.apk
MagicSmokeWallpapers.apk
Camera.apk
SystemUI.apk
NetworkLocation.apk
ApkBatchInstall.apk
TurkCellSync-signed.apk
Tag.apk
gundem_unsigned-signed.apk
MediaProvider.apk
GoogleCalendarSyncAdapter.apk
Gmail.apk
GooglePartnerSetup.apk
GoogleQuickSearchBox.apk
VisualizationWallpapers.apk
LatinIME.apk
Calculator.apk
Bluetooth.apk
TaskKiller.apk
ceptcuzdan.apk
GoogleFeedback.apk
Music.apk
Phone.apk
RichPad.apk
ToolBox.apk
GoogleServicesFramework.apk
MediaUploader.apk
PicoTts.apk
VpnServices.apk
HwWallpaperChooser.apk
VoiceSearch.apk
Stk.apk
CalendarProvider.apk
nimbuzz206_turkcell_splash.apk
MyCalendar.apk
InConfig.apk
Calendar.apk
DefaultContainerService.apk

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim T20'm rootlandı. Sizlerde niye sorun çıktı anlamadım. Sizin hazırladığınız root rehberiyle yaptım hem de. Hafıza kartını ikiye bölüp link2sd programını kurdum. Ayrıca root explorer ve systemapp remover yardımı ile de kelime avı, turkcell ve yardım hariç tüm Turkcell uygulamalarını kaldırdım. Angry birds'ü de hafıza kartına taşıdım. Spain yoigo kurmuştum, sonra silip yeniden turkcell romunu kurdum. Daha sonra rootu denedim. Onunla alakalı olablir mi bilmiyorum. Bi deneyin siz de turkcell romuna root yapmayı, belki oluyordur.

Spain Rom'u denedim.. Kesinlikle NFC servisleri yok. Ama sistem tertemiz. Temiz kurulumda hafızanın 12MB kadarı kullanılıyor ve Ramin sadece 60MB kadarı kullanımda.

Sonrasında Turkey General Rom'u kurdum. NFC ve tüm Türkcell yazılımları kurulu geliyor. Root denedim ancak başarısız oldu. Ayrıca garip sesler çıkartıyordu. Fazla kullanmadım ancak üzerinde Turkcell Romda kurulu olmayan ve net üzerinden ilk kullanımda kurulan bazı yazılımların direk kurulu geldiğini farkettim (Örnek: CebeBağlan)

Sonra Turkey Turkcell Rom'u kurdum. Kurulumdan sonra açılmasına izin vermeden direk service menüye girdim ve başarı ile root edebildim. Şimdi üzerindeki yazılımları Spain Rom'a uyarlamaya çalışacağım. Başarılı olursam buraya yazarım.

Edit: Titanium backup ile paketleri alabildim. Aynı zamanda silebildiğim için Spain'e ihtiyacım pek kalmadı. Ancak denemek isteyen olursa lütfen sonucu buraya yazarsa herkes faydalanabilir..

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı