Turkcell T20'ye Recovery ile ROM Yükleme

Her iki turlude denedim suan silik degil dlload dosyasi sdnin icinde fastboot dediginiz seyin ne oldugunu bilmiyorum belki onu soylerseniz halledebiliriz.

Menu icin sol yanda bulunan ses acma kapama ve telefonu acma tusuna basiyorum. ROM kurulumunuda oyle yaptim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dunden beri ne kadar konu varsa, ne kadar mesaj varsa okudum ama hep kucuk bir ayrintiyi atlamisim. ROM yaparken ses acma ve kapama tuslarina basilirken root icin sadece ses acma tusuna basiliyormus. Bunu gozden kacirip surekli ses acma ve kapama tuslarina basiyordum. Simdi yaptim. Yardimlarin icin tesekkurler, baya kafanu sisirdim kusura bakma.

Eğer tavsiyelere kulak verip yazdıklarımı düzgün bir biçimde okusaydınız hem kendi zamanınızı hem de bizim değerli zamanımızı boşuna harcamazdınız. Zira ben daha burada yaptığınız hatayı anlayıp size yanlış tuşlara bastığınızı söylemiştim. O yüzden şu Amerikan kısaltmasını size hediye ediyorum: RTFM :)

Root yaptıktan sonra market access diye bir program yükledim ve marketimin görünümü değişti ücretli uygulamalar da geldi. Marketimi nasıl düzeltebilirim? Programı sildim düzelmedi.

Merhabalar, Turkcell T20 kullanıyorum. Turkcell versiyonunu tamamen kaldırdım. Stok rom üzerine root yaptım root iznim var. Fakat telefon ses açma + power tuşuyla recovery menüsüne çok rahat girebildigi halde ses kapama + power tuşuyla girilen fast boot menüsüne giremiyor. Dolayısıyla Clockwork Mod recovery yükliyemiyorum. Dolayısıyla da bu konuda paylaşılmış olan Cyanogen root unu da yükliyemiyorum. Telefon ses kapama + power tuşuyla açilmaya çalişildiginda yani fast boot yapilmak istendiginde donuyor. Usb bağlıyken bağlantısı kopuyor ve donuyor, bilgisayardan gelen sesten anlaşılıyor. Bağlı degilkende donup kalıyor. 5 saattir çözmeye uğraşıyorum fakat gezmedigim yabancı site kalmadıgı halde bir çözüm bulamadım. Clockwork mod recovery nin farklı bir yükleme şeklini buldum. Şöyle ki telefonun tüm dosyalarına root izni sayesinde erişebilen applicationlar var onları kullandım. Onları kullarak default recovery.img i Clockwork Mod un recovery.img i ile değiştirmeye bile çalıştım fakat default image i bulamadım..Yardım istiyorum. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı