TurkNet 35Mbps İnternette Kesinti ve Hız Sorunu

melih_11

Kilopat
Daha fazla  
TurkNet VDSL kullanıyorum indirmelerde falan iyi tamam sıkıntı yok ama Twitch'de 5Mbps yayın kasıyor.(1080 60) Ayrıca birkaç kişinin de yaşadığı bir şey olan, gece internet gitmesini yaşadım. Saat 2.30 gibi gitti ışıklar falan yanıyor temiz yani ama internette DNS alamadığı için bağlanamadım gece gece. Bunun bir çözümü var mıdır ? Turknet sitesinde 30 civarında geziyor, Fastte 8 ile 9.

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet VDSL kullanıyorum indirmelerde falan iyi tamam sıkıntı yok ama Twitch'de 5Mbps yayın kasıyor.(1080 60) Ayrıca birkaç kişinin de yaşadığı bir şey olan, gece internet gitmesini yaşadım. Saat 2.30 gibi gitti ışıklar falan yanıyor temiz yani ama internette DNS alamadığı için bağlanamadım gece gece. Bunun bir çözümü var mıdır ? Turknet sitesinde 30 civarında geziyor, Fastte 8 ile 9.
Bende türknet vdsl kullanıyorum. 35 ila 40 arası download 8 ila 9 arası'da upload hızı alıyorum 35 ping çıkıyor hız testinde 720p60 kaynak 6 bin bitrate'de 10 dakika izliyorum donmaya başlıyor bazende 480p'de bile donduğu oluyor.

Twtitch yok gibi bir şey arkadaş bu nedir ya. Bir de pinglerimde sıkıntı olmuyor biri bağlı değilse, o yok en azından.
vdsl.PNG

TurkNet iyi güzel bir İSS, fakat bende aynı dertten muzdaribim. Bazen böyle geceleri net kesiliyor sık değil ama 10 20 günde 1 oluyor. Bazende akşamları ping artıyor anlamsız bir şekilde. Normalde 6 7 ping alırken birden 5 dakikalığına 100 200 oluyor ve çok can sıkıyor. Bu yıl sonuna doğru altyapı durumlarına bağlıyorum bu problemleri ama bilemedim. :)

Herşeye rağmen birçok İSS denemiş biri olarak ; TürkNet pazardaki %80 İSS'lere bin basar. ( UyduNet Hariç, bölgemde olsa dakika düşünmem ama maalesef yok. )

DNS vermiyorlarsa bağlantı ayarlarından sen 8.8.8.8 falan gir manuel.
Twitch konusuna gelirsek başka cihazda denemeni öneririm.
Onu denedim sorun benim bilgisayarımdaki DNS'den değil, ana bilgisayarın DNS vermemesinde sanırım. Ayrıca bir sürü cihazda aynı performans ayrıca kablosuz bağlantı sağlam yani tek etken İSS kalıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı