TurkNet 399.90 TL oldu!

180 liraya comnet var geçiş yapacaklar değerlendirsin sadece 12 aylık peşin alıyorlar bir sene zam filan derdin yok kullanıyorum memnunum da sağlayıcıdan misss

Kocaeli de koca mahalle de GigaFiber olan binalar var hocam bu kadar da markayı gömmenin anlamı yok bence.
İşte hocam bahsettiğim de bu. İstanbul ve Ankara'da yaşayan adam bile hâla gigafiber bulamıyorken Kocaeli'nde işi ne? Yanlış anlamayın bu arada, Kocaeli'nin bile artık bazı ülkelerde standartlaşmaya başlamış bu yüksek hıza ulaşması iyi lakin daha merkez şehirlere tam getiremiyorken orada olması saçma.

Giga için uygun olabilir ama VDSL için astronomik pahalı ve TurkNet bunu hep yapıyor en iyisi tahattütlü bir tarifeye geçmek. Sabit fiyat için.

Konu baya uzamış gitmiş. Bir kaç şey eklemek isterim. Speedtest'in 2023 son çeyrek verilerine baktığımız zaman sonucun yine değişmediğini ve Türknetin diğer firmalara göre daha yüksek hız verdiğini görüyoruz. Bu bir gerçek. Şuan 400tl 1gbps internet için hiçbir şey. Şirket son kullanıcıyı düşünen bir şirket. 12 ay peşin ödeme avantajı ile tahhüüt olmamasından anlayabilirsiniz. Türk Telekom ise bir o kadar berbat bir firma. Arkadaşım benden 2 sokak ötede oturuyor. Cidden tam 2 sokak. Aramız 2-3 dakika. 500Mbps 300tl ödüyor. Ben 75mbps internete 490tl ödüyorum. Diyecek hiçbir şeyim yok. Milenicom kullanan hiç tanıdığım olmadığı için yorum yapamıyorum maalesef. Fakat kanun yapıcılar telekomünikasyon şirketleri için kayda değer bir düzenleme getirmezse gelecekte kullanacağımız internet günümüz Türkiyesinden pek farklı olmaz. Şuan yurt dışında google simetrik 8gbps internet hizmeti sunuyor. Bunu kimse beklemiyor sizden. Sadece 1gbps dünya standartında ve simetrik internet istiyoruz. 75/8 alıyorum. Upload hızlarını yukarı çekmek çok zor olmasa gerek. Umarım bir gün sesimizi duyarlar ve eninde sonunda kaliteli internete erişim sağlarız.

Gerçekten gigafiber olmayıp, hala TurkNet kullanan var mı? Adamlar tek fiyat saçmalığı ile üstün hizmet verdiğinden almıyor senden alıyor. Netspeed mis gibi altyapım düşük. Verdiği paket ilk 6 ay 191 TL kaldı 5 ayı. Sonraki aylar 211 TL. (geçişlerde 6 ay fiyat garantisi var ve ilk 6 ay 50 TL indirim kampanyasına taabi oldum) Geçiş yapmayı düşünen ve indirimden faydalanmak isteyen referans kodu isterse yardımcı olurum.

Kocaeli de koca mahalle de GigaFiber olan binalar var hocam bu kadar da markayı gömmenin anlamı yok bence.

Çok gereksiz bir savunma olmuş. Bugün gitsen adamlara parayı bassan veyahut da reklamını yapacak bir firma yayıncı olsan, 2 dakika durmazlar dağın başında köyde bile olsan GigaFiber gelir çeker bunlar. Kocaeli diyorsun koskoca İstanbul metropolde yok ama hala. Kısacası işlerine gelen yere çekiyorlar. Bugün Kayseri'den de birisi çıkar der ki bizim burada GigaFiber var derse şaşırmam. Gerçek diyordur vardır. İş sadece ticarete bakıyor hizmete dayalı değil.

Son düzenleme:
Mesut çeviğin dediği gibi "Şikayetçisin eyvallah. GigaFiber'i mi zamlandırsınlar istiyorsun? Senin zaten şu an kullandğın fiyat diğer operatörün en düşük hızı. TurkNet kullanıcısı tam olarak bunu ayırt edemedi. Onların hırsı birazcık şu inan kendisi 400 ödese GigaFiber 1000 lira ödese rahat edecek o adam." askdfkjasdkjfsdf

Gerçekten GigaFiber olmayıp, hala TurkNet kullanan var mı? Adamlar tek fiyat saçmalığı ile üstün hizmet verdiğinden almıyor senden alıyor. Netspeed mis gibi altyapım düşük. Verdiği paket ilk 6 ay 191 TL kaldı 5 ayı. Sonraki aylar 211 TL. (geçişlerde 6 ay fiyat garantisi var ve ilk 6 ay 50 TL indirim kampanyasına taabi oldum) Geçiş yapmayı düşünen ve indirimden faydalanmak isteyen referans kodu isterse yardımcı olurum.

Çok gereksiz bir savunma olmuş. Bugün gitsen adamlara parayı bassan veyahut da reklamını yapacak bir firma yayıncı olsan, 2 dakika durmazlar dağın başında köyde bile olsan GigaFiber gelir çeker bunlar. Kocaeli diyorsun koskoca İstanbul metropolde yok ama hala. Kısacası işlerine gelen yere çekiyorlar. Bugün Kayseri'den de birisi çıkar der ki bizim burada GigaFiber var derse şaşırmam. Gerçek diyordur vardır. İş sadece ticarete bakıyor hizmete dayalı değil.

Alakasız ve bilgisiz bir gönderme yapmışsın TurkNet'e. Türk Telekom'un ve çoğu sağlayıcının yıllardır getirmediği giga fiberi adamlar tek tek ufaktan getirmeye başladılar. Yani reklamla para ile alakası yok bu olayın. Her yere tek seferde getirilmesini beklemek mantıksız. Ki zaten zam gelmeden önce göstere göstere geldi 12 aylık sabit fiyata taksitli ödeme imkanı ile alınabiliyordu.

Son düzenleme:
Amaçları zaten VDSL ve ADSL kullanıcılarının gelmemesini sağlamak. Firmanın CEO'su diyor bizim altyapımız olan yerlerde bizden almayın, istemiyoruz diye açıklaması var.

O zaman iptal başvurumdan sonra defalarca aramalarına ne demeli? Demek ki VDSL kullanıcılarınında ayrılmasını istemiyorlar kısaca. 5 yıldır TurkNet müşterisiydim ve iptal ettim. İstanbul'un merkezine 5 yıldır GigaFiber getirememeleride cabası.

Geri
Yukarı