Turknet ADSL'den VDLS'e geçiş süreci

Bağlı gözükmüyorsun. Turknet ya sinyali vermiyor ya da kablonda sorun var. Ama kabloyu değiştirdiğinde interneti kullanabiliyordun anladığım kadarıyla.

O modemi ADSL kullanırken eski modemim bozulmuştu o yüzden yokluktan aldım. İnternetsiz kalmamak için.
Tavsiyen için teşekkür ederim.
Kablo olma ihtlimali çok düşük gibi geldi bana, çünkü daha 25 gün önce çektim CAT-6. Bencede Turknet sinyal vermiyor.

İki tarafada baktım ankastreye çok iyi bakamadım yukarıda kaldığı için ama çıkma gibi bi durum yoktu, modem tarafındaki ucada baktım ondada bir problem yoktu. Sonunda Twitter'da darlamam işe yaradı heralde, ticket'a dönüş yaptılar bakalım 36 saat içinde ekip yollıcaz dediler bekliyoruz.

Konuyla alakasız bir sorum olacak kusura bakmayın. Ben de Türk Net kullanıyorum. Santrale 2900 Metre uzaklıkta ve YAPA'dayım. 3 Mbps Download, 0.6 Upload alıyorum. Modem arayüzünden bakınca Hat Zayıflaması 44.0 . Destek kaydı açmama rağmen santrale 2900 metre olduğundan hattınıza en uygun hız yansımaktadır deniliyor ve hat değerlerinde bir sorun bulunmamaktadır deniliyor. Resimde de gördüğüme göre destek kaydı açarak BTK şikayet etmişsiniz. Sorun olmazsa ne yazdığınızı paylaşabilir misiniz ? ve verdikleri cevabı da.

Konuyla alakasız bir sorum olacak kusura bakmayın. Ben de Türk Net kullanıyorum. Santrale 2900 Metre uzaklıkta ve YAPA'dayım. 3 Mbps Download, 0.6 Upload alıyorum. Modem arayüzünden bakınca Hat Zayıflaması 44.0 . Destek kaydı açmama rağmen santrale 2900 metre olduğundan hattınıza en uygun hız yansımaktadır deniliyor ve hat değerlerinde bir sorun bulunmamaktadır deniliyor. Resimde de gördüğüme göre destek kaydı açarak BTK şikayet etmişsiniz. Sorun olmazsa ne yazdığınızı paylaşabilir misiniz ? ve verdikleri cevabı da.
"İnternet hizmetinizin geçiş işlemlerini tamamladık" konulu Turknet'ten tarafıma SMS geldiği andan itibaren çalışan internetim 1 gündür çalışmamakta ve destek kaydı oluşturduğumda tarafıma hiçbir bilgilendirme yapılmaksızın bekletilmekteyim. Problem büyük ihtimal Turknet'in bana sinyal vermemesinden kaynaklı, ama hiçbir bilgilendirme yapılmıyor sebebi ile ilgili. En kısa zamanda çözüm ve bilgilendirme istiyorum. Yazdım ve Turknet tarafından "sorununuzu çözeceğiz" tarzında saçma sapan mesajlar geldi. Şimdi TT arıza ekibi Durum'u yazmış, problem bizlik değil müşteri kaynaklı diye. Kimsenin bişey yaptığı yok herkes topu birbirine atıyor resmen.

Geri
Yukarı