TurkNet akşam hızımı düşürüyor

TürkTelekom benim hızımı düşürmüyor. Hatta bir süre önce upload hızımı 2 katına çıkardılar. 6 MB indiriyorum saniyede sayelerinde.

Arkadaşlar yardım edin lütfen! TurkNet 35Mbps hız paketini kullanıyorum daha önce hızımla ilgili sorun yokken son 1 aydır akşam 20.00'dan sonra hızım 5-6Mbps zor görüyor. Pingim zaten 500-600Ms'lerden düşmüyor. TurkNet desteğe bildiriyorum bizlik bir durum yok diyorlar. Cimer'e kadar şikayet ettim ama çözüm henüz yok. TurkNet bağladığım güne lanet ediyorum.

Hız testlerim ektedir;

Bu gece Turknet tarafında yoğun bir çalışma olacak hocam. Düzelmez ise konuya ekleyin ben size yardımcı olmaya çalışırım.

Altyapısı olan bir ISS tercih edin lütfen, 10 lira ucuz diye çektiğiniz eziyete değmez.
İşin açığı 16 mpbs VDSL internet kullanmaktansa, 75 mbps ama akşamları sadece paket kaybı yaşadığım bi interneti tercih ederim. (Not: Fiber altyapım yok. Yani 24 mbps yada 35 mbpslik paketleri bana 100 liradan aşağı vermiyorlar.)

İşin açığı 16 Mbps VDSL internet kullanmaktansa, 75 Mbps ama akşamları sadece paket kaybı yaşadığım bir interneti tercih ederim. (Not: Fiber altyapım yok. Yani 24 Mbps ya da 35 Mbps'lik paketleri bana 100 liradan aşağı vermiyorlar.)

VDSL varsa 100 Mbps'ye kadar vardır (binaya bağlı minimum 50 olur) araştırın hocam.

VDSL varsa 100 Mbps'ye kadar vardır (binaya bağlı minimum 50 olur) araştırın hocam.
Fiyat olarak konuşuyorum hocam. 75 mbps internetim var şuan TurkNet'ten aldığım. Aynı anda VDSL 16 mbps internet alıyorum TurkTelekom'dan. İkisine de aylık 95 tl para ödüyorum. İkisine de kısmına dikkat çekmek istiyorum. 24 ve 35lik paketler daha da pahalı. Fiber altyapının paketleri daha ucuzken, xDSL altyapı fiyatları çok daha yüksek.

Fiyat olarak konuşuyorum hocam. 75 mbps internetim var şuan TurkNet'ten aldığım. Aynı anda VDSL 16 mbps internet alıyorum TurkTelekom'dan. İkisine de aylık 95 tl para ödüyorum. İkisine de kısmına dikkat çekmek istiyorum. 24 ve 35lik paketler daha da pahalı. Fiber altyapının paketleri daha ucuzken, xDSL altyapı fiyatları çok daha yüksek.
Genelde aynı fiyat oluyor diye biliyorum ama garip fiyatlandırma. Kablonet'e baktınız mı hocam? Güzel işler yapıyor.

Genelde aynı fiyat oluyor diye biliyorum ama garip fiyatlandırma. Kablonet'e baktınız mı hocam? Güzel işler yapıyor.
Yaşadığım yerde kablonet alt yapısı yok. İşin kötü kısmı yaşadığım şehirin hiç bir yerinde yok.
garip fiyatlandırma.
xDSL altyapıların bakımları ve maliyetleri daha pahalı olduğu için Fiber internetler daha ucuza denk geliyor. Bunun başlığı açılmıştı Sosyal'de. Neden 16 mbps internet, 24 mbps'ten daha pahalı gibisinden. TT 24 Mbps 74.90 TL iken 16 Mbps 84.90 TL Aha şu.
Bu kampanyalar ilk 12 aydan sonra 10 tl pahalanıyor. Dolayısıyla 95 tl'ye denk geliyor fiyat. E 16 mpbs internete 95 lira ödemek hoş değil.

xDSL altyapıların bakımları ve maliyetleri daha pahalı olduğu için Fiber internetler daha ucuza denk geliyor. Bunun başlığı açılmıştı Sosyal'de. Neden 16 Mbps internet, 24 Mbps'ten daha pahalı gibisinden. TT 24 Mbps 74.90 TL iken 16 Mbps 84.90 TL Aha şu.
Bu kampanyalar ilk 12 aydan sonra 10 TL pahalanıyor. Dolayısıyla 95 TL'ye denk geliyor fiyat. E 16 Mbps internete 95 lira ödemek hoş değil.

Evet hocam Fiber daha maliyetsiz ve daha kolay internet ulaştırdığı için daha ucuz, ADSL ise telefonla gelmesi, altyapının eskimesi gibi sorunları yüzünden fiyatı fazla. Diğer ülkelerden pahalı internet alma nedenimiz bu zaten, eğer her yere fiber çekilirse farkımız kalmaz.

Geri
Yukarı