TurkNet alınabilen maksimum hız 47 Mbps

dnzgrkn07

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba, adresime verilen hızı TurkNet'te sorgulayınca 60 Mbps, Millenicom ve Netspeed'de sorgulayınca 80 Mbps çıkıyor ve santrale 55 metre uzaklıktayım. Üçü de Türk Telekom altyapısı kullanıyor adresimde. Ben de TurkNet kullanıcısıyım ve alabildiğim maksimum hız 47 Mbps. Ping değerinin stabil olmayışı da cabası. Bu durumu interneti bağlayan çalışana söylediğimde o değerler reklam için, 45 bile sıkıntı, 35'e düşürürsen daha sağlıklı olur cevabı aldım. TurkNet desteği de maksimum bu değeri alabilirsiniz dedi. Ne yapabilirim, sağlayıcı değiştirmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlayıcı değiştirmeniz bir şey değiştirmeyecek. Hepsi TT altyapısından hizmet veriyor. TurkNet'in kendi altyapısı var ama size verilebilseydi 1 GBps alabilirdiniz. Yetkilileri çağırıp baktırmanızı tavsiye ederim, kutuda veya evinize gelen kabloda da sorun olursa dengesiz bağlantı söz konusu olabiliyor.

Yani santral dolabına 55 metre uzaklıktayım daha iyi değerler almam gerektiğini düşünüyorum acaba dsam denen kilit olabilir mi konu hakkında fikri olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Benim altyapı sorgulamamda hem TurkNet hem de diğer tüm firmalar 65 Mbps gösteriyordu. TurkNet'in verdiği download hızı 50-55Mbps arasındaydı. Malum zamlardan sonra Millenicom'a geçiş yaptım ve şu an stabil olarak 60-70Mbps arasında alıyorum.

Merhaba, adresime verilen hızı TurkNet'te sorgulayınca 60 Mbps, Millenicom ve Netspeed'de sorgulayınca 80 Mbps çıkıyor ve santrale 55 metre uzaklıktayım. Üçü de Türk Telekom altyapısı kullanıyor adresimde. Ben de TurkNet kullanıcısıyım ve alabildiğim maksimum hız 47 Mbps. Ping değerinin stabil olmayışı da cabası. Bu durumu interneti bağlayan çalışana söylediğimde o değerler reklam için, 45 bile sıkıntı, 35'e düşürürsen daha sağlıklı olur cevabı aldım. TurkNet desteği de maksimum bu değeri alabilirsiniz dedi. Ne yapabilirim, sağlayıcı değiştirmeli miyim?

İlk bağlandığında aynı sorun bende de var TurkNet kurulum için gelen adam kabloyu değiştirdi düzeltti büyük ihtimal kabloda ya da internetin geldiği kutuda sorun var Türk Telekom gelip halletmesi lazım.

Değişmeli miyim yani sizce fark yaratır mı?

Eğer yeni geçeceğin firma gelip sıfırdan ankastre bağlantısı yaparsa fark eder.

İlk bağlandığında aynı sorun bende de var TurkNet kurulum için gelen adam kabloyu değiştirdi düzeltti büyük ihtimal kabloda ya da internetin geldiği kutuda sorun var Türk Telekom gelip halletmesi lazım.

Bana gelen TT Teknikte bu bağlantıların internet sağlayıcılar tarafından yapılması gerektiğini ancak bunların hiçbir zaman yapmayın topu TT attıklarını söylediler.

Geri
Yukarı