TurkNet alınır mı?

Evet haklısınız ama en azından bari 35 Mbps'te iyi performans alın diye demiştim aslında 35 Mbps kötü ama çok kötü bir değer değil.

1. Evet, bu yüzden "modem alırsam değerlerim iyi olur mu?" diye soruyorum.

2. SNR Margin hat değerlerimi @eren28tr'ye cevapladım.

3 - Bazen 80Mbps destekliyor, bazen 98 diyorlar. Normalde Goknet'te 98 çıkıyor hız, ama doğru değil. Bakır altyapı mı bilmiyorum, eski tip müstakil.

VDSL kullandığına göre bakır altyapı.

Eki Görüntüle 2140113

Bende buna 400TL ödüyorum 70 falan yine iyi :D İstanbul'un ortasında fiberi geç doğru düzgün DSL altyapı bile yok şaka gibi ya.
Akşam merak edip baktım altyapı desteği 97 Mbps olmuş. Hemen taahhüdü 100'e çektirdim. 93 alabiliyormuşum ama. :) Artık 93'e 400₺ ödüyorum. :D

Bende de 98 gösteriyor, 50Mbps kullanıyorum, zar zor Margin değerimde zaten çok düşük..

Gidip NetSpeed veya farklı bir operatör tercih edilmeli, bu fiyata bu hız çok rezil yani bunu demek istiyorum.
Marjin değeri düşükse, bina içi tesisatı revize ettir. DSL kablon yıpranmıştır.

Merkezi yerde oturuyorum sayılır, Türk Telekom ekipleri bu yer için fiber gelicek dediler. Ne zaman diye sordum, bilemiyoruz 2 yıl olur belki 4 olur diyorlar..
Sitede oturmuyorsan, o fiber biraz zor gelir.

Akşam merak edip baktım altyapı desteği 97 Mbps olmuş. Hemen taahhüdü 100'e çektirdim. 93 alabiliyormuşum ama. :) Artık 93'e 400₺ ödüyorum. :D

Marjin değeri düşükse, bina içi tesisatı revize ettir. DSL kablon yıpranmıştır.

Sitede oturmuyorsan, o fiber biraz zor gelir.
Bina içi tesisati revize derken? Ev bana ait değil, ama bir şekilde yapmaya calisirim. Revize dediginiz durum nedir?

O arkadaşın modemi sıkıntılı :D
Yahu hocam modemi değiştirdiğimde bana snr margin değerimin çok ama çok az yükseleceğini söylüyorsunuz.

Almadan önce başka bir modem var mı yedek test edebilirsin ya da birisinden ödünç alabilirsin denemelik.

Cumali bu konuyu incele seninle aynı modemi aynı sorunu yaşayan biri Tenda modem aldı çözüldü sorunu.

Bina içi tesisati revize derken? Ev bana ait değil, ama bir şekilde yapmaya calisirim. Revize dediginiz durum nedir?

Yahu hocam modemi değiştirdiğimde bana snr margin değerimin çok ama çok az yükseleceğini söylüyorsunuz.
Bina girişinde sağda veya solda küçük pano gibi bir kutu olur. Ankastre.

O ankastrenin içinde bir sürü reglet var, kablolar bağlı falan. Senin dairene çıkan DSL kablosunun tespit edilip yenisini yaptırman lazım. Bina eskiyse dışarıdan plastik kanalla CAT-6 çektirebilirsin.

Resim atayım. Gördüğün o kablolardan bir çift tel senin dairene kadar çıkıyor. Modemin DSL soketine taktığın ikili RJ-11 jak. O kabloda sorun vardır.

Ayrıca ben Superonline 16 Mbps ADSL ile zamanında 8 dB SNR Margin ile günde 70-80 kez kopma yaşıyordum. Sen 7 dB ile iyi sıkıntı çekmiyorsun.

Dosya Ekleri

• 1710364639967.png
    1710364639967.png
    999,3 KB · Görüntüleme: 10

Geri
Yukarı