TurkNet alınır mı?

98 olmasa da 85-90 arası olur muhtemelen. VDSL dolabına uzaklığın önemli.

Sokağımda 3 bina var ben ortadayım, dolap sokak başında, 97 Mbps altyapı var ve sonuçlarım:
Bilgisayar CAT-5E kablo ile bağlı. 1-2 metre falan uzunluğu. Ayrıca modeme şu an 4-5 cihaz bağlı.
VDSL santral mesafesi sorgulamada 20 veya 30 çıkmıştı hatırlıyorum uzak değil. Ev telefonu kutuları gibi eve dışarı asılı.

vdsl modem verselerdi bende geçecektim.
Ücretsiz vermezler taksitle yansıtır. Turknet sadece şu Gigafiber için modem veriyor.

VDSL santral mesafesi sorgulamada 20 veya 30 çıkmıştı hatırlıyorum uzak değil. Ev telefonu kutuları gibi eve dışarı asılı.
Benimki de aşağı yukarı 20-30m falan zaten.

O kutunun adı ankastre işte. O kutudan senin daireye gelen telefon kablosunu yenileyeceksin. 7 dB ile kopma yaşamıyorsun ama Mbps yükseltirsen SNR daha da düşecek, bu sefer gelen DSL sinyali de gelmeyecek.

Sadece TurkNet GigaFiber için ücretsiz modem vermiyor tüm fiber altyapılarda modem ücretsiz veriliyor tabii bazı ISS'lerde bu olmayabilir.

Benimki de aşağı yukarı 20-30m falan zaten.

O kutunun adı ankastre işte. O kutudan senin daireye gelen telefon kablosunu yenileyeceksin. 7 dB ile kopma yaşamıyorsun ama Mbps yükseltirsen SNR daha da düşecek, bu sefer gelen DSL sinyali de gelmeyecek.
Evet aklımdakiyde buydu. Ama kablo çekersem bu sorun ortadan kalkar, rahatça yükseltebilirim. Doğru mu?

Yok hocam ben sadece hat zayıflamasına göre konuştum ama değerler doğruda olmayabilir siz yine de iç tesisatınızı yeniledikten sonra bilgi verirseniz iyi olur.

Evet aklımdakiyde buydu. Ama kablo çekersem bu sorun ortadan kalkar, rahatça yükseltebilirim. Doğru mu?
Muhtemelen öyle olacak.
Geçen bir eve servise gittim modem kurulumu için, en az 30-40 yıllık bina ve 5 renkli telefon kablosu var. Altyapı yine 97 Mbps VDSL var ama kablo artık öldüğü için ADSL2+ altyapıda 16 Mbps'lik pakette 4 Mbps internet kullanıyorlar. SNR Margin değeri de 7-8 arasıydı. Arada bir kopma da yaşanıyordu. Kabloyu değiştirince sorunun muhtemelen çözülecek. Modeminde bir sorun yoksa tabi.

Geri
Yukarı