TurkNet bina dışlarına OFDK kutuları getirdi

LCDPBerlin

Hectopat
Bundan yaklaşık 1 ay önce binamıza GigaFiber siyah kutusu gelmişti TurkNet'in, şimdi ise daha benim sokağıma gelmedi ama 1 yan sokağıma ve onun yanındaki sokaklara belli spesifik yerlere ofdk dedikleri siyah kutudan getirmişler. Benim sokağıma da bugün yarın koyarlar zaten. Ama bu kutular şu an duvara monte değil bu yazıyı yazarken bile TurkNet saha ekipleri buralarda çalışıyorlar. Bu kutu takılıp hanelere dağıtıldıktan sonra yapılması gereken başka işlem var mıdır? Sinyal ortalama ne kadar sürede gelir? Altyapı sorgulama ekranında GigaFiber'i ortalama ne kadar sürede gösterir? Size bu kutular geldikten ne kadar süre sonra bu sinyaller geldi bilgilendirirseniz sevinirim.

Daha fiber bile çoğu yerde yok, gigafiber için çalışıyorlar iyi güzel çalışın da bilader önce milleti vdsl'den kurtarın derim ben, ciddi diyorum yarım yamalak ve saçma çalışma şekli konusunda Türklerden başka ırk tanımıyorum. Sorunuza gelecek olursam tamamen şansa kalmış kesin bir çalışma şekli ve belirtilen sürede bir iş bitimi mümkün değil bu ülkede.

Oturduğunuz kısım tam olarak neresi? Çalışmanın şuan nerde olduğunu anlamak için sordum.
İstanbul Bağcılar

Daha fiber bile çoğu yerde yok, GigaFiber için çalışıyorlar iyi güzel çalışın da birader önce milleti VDSL'den kurtarın derim ben, ciddi diyorum yarım yamalak ve saçma çalışma şekli konusunda türklerden başka ırk tanımıyorum. Sorunuza gelecek olursam tamamen şansa kalmış kesin bir çalışma şekli ve belirtilen sürede bir iş bitimi mümkün değil bu ülkede.

Bundan sonra yapılması gereken hangi işlemler var bir de gelen fiberin FTTH mi FTTB mi olduğunu nasıl anlayacağım?

Son düzenleme:
Binaya takılan siyah kutuyu evlere çekiyorlar öyle bırakıp gitmiyorlar için rahat olsun FTTH yani.

Sabah ekip geldi binaya takılan siyah kutunun yanına yerleştirdikleri kablo yığınını kutunun içine takmışlar yerde açılmış fiber kablosunun paketi falan var büyük ihtimalle fiber sonlandırma işlemi yaptılar başka bir işlem kaldı mı yoksa artık sadece altyapıda çıkmasını mı beklemem kaldı.

Sabah ekip geldi binaya takılan siyah kutunun yanına yerleştirdikleri kablo yığınını kutunun içine takmışlar yerde açılmış fiber kablosunun paketi falan var büyük ihtimalle fiber sonlandırma işlemi yaptılar başka bir işlem kaldı mı yoksa artık sadece altyapıda çıkmasını mı beklemem kaldı.
Ekibe denk gelirseniz sorun bence, ara ara da kontrol edin gözüküyor mu sistemde diye

Geri
Yukarı