Çözüldü TurkNet gigabit düşük hız

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eiesenhower

Hectopat
Yer
İstanbul
3 gün önce TurkNet gigabite geçiş yaptım, geçiş yaptığım andan beri hızlarım görseldeki gibi. 2 tane PC ile test ettim hızlar aynı ek olarak modeme PC'ye CAT6 kablo aldım etkisi olmadı, anakartım desteklemediği için 1 GB Ethernet kartı aldım sonuç aynı. TurkNet ekibi hat değerlerinde sorun olmadığını belirtiyor "modeme kadar 1000 Mbps geliyor ama modemin çıkışında yüksek ihtimal PC de sorun var" diyorlar ve teknik ekibi evime yönlendirmiyorlar. Ethernet driveri güncel. Bilgisayarımda ne sorun olabilir bu hızı etkileyecek?

Sistemim;
Intel G2120 3.1 GHz.
Anakartım: ECS H61H2-MV.
Modem: ZyXEL VMG3625-T50b.
LAN kartı: Dark DK NT peglan 1000 Mbps.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    36,6 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemciniz yetmiyor. Çift çekirdek bir işlemci ile en fazla 500 Mbps alabilirsiniz.
3 gün önce TurkNet gigabite geçiş yaptım, geçiş yaptığım andan beri hızlarım görseldeki gibi. 2 tane PC ile test ettim hızlar aynı ek olarak modeme PC'ye CAT6 kablo aldım etkisi olmadı, anakartım desteklemediği için 1 GB Ethernet kartı aldım sonuç aynı. TurkNet ekibi hat değerlerinde sorun olmadığını belirtiyor "modeme kadar 1000 Mbps geliyor ama modemin çıkışında yüksek ihtimal PC de sorun var" diyorlar ve teknik ekibi evime yönlendirmiyorlar. Ethernet driveri güncel. Bilgisayarımda ne sorun olabilir bu hızı etkileyecek?

Sistemim;
Intel G2120 3.1 GHz.

TurkNet'i arayın ve anlatın.

Sistemim;
Intel G2120 3.1 GHz.
800 Upload alabildiginize göre sorunun altyapıda olduğunu sanmıyorum.

Aygıt yöneticisinde ethernet sürücüsüne girin ve ek ayarlar gibi bir yer olması lazım. Oradan ayarlarınızı kontrol edin. Modem üzerinden gelen giden bant genişliklerine bakın.

Geri
Yukarı