TurkNet ile yaşadığım ilginç olay

TigeR_Bf109

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Yaklaşık 2.5 ay önce binamıza TurkNet GigaFiber kutusu koydu. Bende bunu görür görmez oimden talep açtım. Tahmin edersiniz ki hemen döneceğiz sıraya alıyoruz gibi söylemlerle geçiştirildim. Ve süreç böyle geçti. Yaklaşık 3 hafta önce bir baktım binadan başka bir daireye bağlantı yapılmış. Bunu görür görmez tekrar destek talebi açtım. Ve konunun beni ne kadar sinirlendirdiğini ve bir an önce bana da bağlantı yapılmasını istediğimi söyledim. Yine aynı cevapları aldım; durumun aciliyetini ekiplerimize bildiriyoruz. Hemen aksiyon alınacaktır vs. yine 2 hafta geçti. Bu sefer yüksek bir şekilde zam yapıldı. Ve forumlarda gördüğüm kadarıyla öyle hemen de bağlantın yapılmıyormuş. Bende dedimki şubat ayı bitene kadar süre veriyorum. Madem VDSL alacağım daha ucuza kullanmaya devam ederim. Sonuçta hepsi TTNET altyapısını kullanıyor. Bunun üzerine tekrar destek talebi açtım ve artık bu durumun beni sıkmaya başladığı sabrımın tükenmeye başladığını belirttim. Birkaç saat sonra arandım. Bu kişiye artık alternatif sağlayıcıları aklımda belirlediğimi ve bağlantım yapılana kadar 2 günde bir destek talebi oluşturacağımı şubat sonuna kadar bunu sürdüreceğimi ve süreç sonunda da aboneliğimi sonlandıracağımı söyledim. Tabii ki yine aynı cevaplar. Görüşmeden 2 saat sonra arandım ve ertesi gün için randevu verdim. Neyse ertesi gün eleman geldi, kutuyu açtı ve sinyal yok sinyal verip geliyorum dedi ve gidiş o gidiş. Ne arayan soran oldu ne gelen. Kutuyu da açık bırakıp gitmiş. Tekrar destek kaydı açtım. Onlar bizim sistemimizde göremiyoruz, farklı ekip deyip başka numara verdiler. Aradığım numara; bana yine aynı şeyi söyleyip başka numara verdi. Verdikleri numarayı aradım. Onlarında bir şeyden haberleri yok. İlk açtığım talebe tekrar dönüp yazdım. Beni aradılar. Kısacası firma içinde değişik bir hiyerarşi var. Kimse birbirinin ne yaptığını bilmiyor. Bu kişi başka destek numarası açtık dedi. Eleman tekrar gelecek mi bilmiyorum. Akşama kadar evde boşuna bekletildik. Bağlarlar mı bilmiyorum. Zaten onlarda bilmiyor muhtemelen.

Öncelikle merhaba. Yaklaşık 2.5 ay önce binamıza TurkNet GigaFiber kutusu koydu. Bende bunu görür görmez oimden talep açtım. Tahmin edersiniz ki hemen döneceğiz sıraya alıyoruz gibi söylemlerle geçiştirildim. Ve süreç böyle geçti. Yaklaşık 3 hafta önce bir baktım binadan başka bir daireye bağlantı yapılmış. Bunu görür görmez tekrar destek talebi açtım. Ve konunun beni ne kadar sinirlendirdiğini ve bir an önce bana da bağlantı yapılmasını istediğimi söyledim. Yine aynı cevapları aldım; durumun aciliyetini ekiplerimize bildiriyoruz. Hemen aksiyon alınacaktır vs. yine 2 hafta geçti. Bu sefer yüksek bir şekilde zam yapıldı. Ve forumlarda gördüğüm kadarıyla öyle hemen de bağlantın yapılmıyormuş. Bende dedimki şubat ayı bitene kadar süre veriyorum. Madem VDSL alacağım daha ucuza kullanmaya devam ederim. Sonuçta hepsi TTNET altyapısını kullanıyor. Bunun üzerine tekrar destek talebi açtım ve artık bu durumun beni sıkmaya başladığı sabrımın tükenmeye başladığını belirttim. Birkaç saat sonra arandım. Bu kişiye artık alternatif sağlayıcıları aklımda belirlediğimi ve bağlantım yapılana kadar 2 günde bir destek talebi oluşturacağımı şubat sonuna kadar bunu sürdüreceğimi ve süreç sonunda da aboneliğimi sonlandıracağımı söyledim. Tabii ki yine aynı cevaplar. Görüşmeden 2 saat sonra arandım ve ertesi gün için randevu verdim. Neyse ertesi gün eleman geldi, kutuyu açtı ve sinyal yok sinyal verip geliyorum dedi ve gidiş o gidiş. Ne arayan soran oldu ne gelen. Kutuyu da açık bırakıp gitmiş. Tekrar destek kaydı açtım. Onlar bizim sistemimizde göremiyoruz, farklı ekip deyip başka numara verdiler. Aradığım numara; bana yine aynı şeyi söyleyip başka numara verdi. Verdikleri numarayı aradım. Onlarında bir şeyden haberleri yok. İlk açtığım talebe tekrar dönüp yazdım. Beni aradılar. Kısacası firma içinde değişik bir hiyerarşi var. Kimse birbirinin ne yaptığını bilmiyor. Bu kişi başka destek numarası açtık dedi. Eleman tekrar gelecek mi bilmiyorum. Akşama kadar evde boşuna bekletildik. Bağlarlar mı bilmiyorum. Zaten onlarda bilmiyor muhtemelen.
Merhaba, destek kayıt numaranızı paylaşır mısınız?

TurkNet de artık farklı değil diğer ISS'lere göre. Benim görüşüm bu sürekli isyan, dert konuları açılıyor TurkNet ile ilgili.

Aslında 5 yıldır hiçbir sorun yaşamadım diyebilirim. Ufak tefek sorunlar hariç. Hatta 2 arkadaşımı da abone yaptım. Ama bu dönüşüm konusu beklediğimden çok daha sıkıntılı oldu. Yuvarlak ve aynı cevaplar sıktı. Son zamdan sonra arayışa geçmek üzereyim. Bu ay sonuna kadar bekleme kararı aldım.

Türknet de artık farklı değil diğer ISS'lere göre. Benim görüşüm bu sürekli isyan, dert konuları açılıyor Türknet ile ilgili.
Katılıyorum. Önceden daha iyiydi şimdi diğer internet firmalarından çok da farkı olduğunu düşünmüyorum fiyat açısından performans açısından da. IPV6 ve GigaFiber desteğini sunuyorlar ve GigaFiber'in ucuz olduğunu düşünüyorum ancak GigaFiber'e sahip olan bölge sayısı bir elin parmağını geçmiyor.

Merhaba. Gelin size part 2'yi anlatayım. 3 ay bekledikten sonra TurkNet'ten gelip ayın 3'ünde GigaFiber dönüşümünü yaptılar. Bütün testleri yapıp öyle gittiler. Hiçbir sorun yoktu. Ama elemanları ayrıldıktan 15 dakika sonra internet kesildi. Binamda 2 daire daha GigaFiber kullanıyor. Bu arada bu dairelere ben başvurduktan sonra ve halihazırda bekliyorken gelip bağlantı yaptılar. Bu zaten ayrı kafayı yedirtecek bir olay. Onlarda bir sorun olmamasına rağmen 5 gündür bende internet yok. Online işlemlerden hep aynı cevabı alıyorum. Sorunun gerekli birimlere iletildiği şeklinde. Ama bana daha sorunun ne olduğunu dahi söyleyemiyorlar. Sonuç olarak elimdeki internetten oldum. Bekliyoruz bakalım ne kadar daha bekleyeceğiz. Asıl faturayı merak ediyorum. Tam faturamı yollayacaklar yoksa kullandığım kadar mı? Gerçekten firma içi haberleşme sıfır fiber ile ilgilenen birim ile benimle ilgilenen birim sıfır iletişim halinde.

Dosya Ekleri

• 1525764-1.png
    1525764-1.png
    32 KB · Görüntüleme: 33
  • 1525765-2.png
    1525765-2.png
    135,1 KB · Görüntüleme: 33
  • 1525766-3.png
    1525766-3.png
    116,3 KB · Görüntüleme: 39
  • 1525767-4.png
    1525767-4.png