TurkNet internet problemi

hasangnf

Femtopat
Evet arkadaşlar 1 gündür DSL ışığının yanıp sönmesinden dolayı int. Kullanamıyoruz bu yazıyı yazarken tekrar git gel oldu bunun sorunu nedir acaba tüm kabloların yedeğini taktım kullanabildiğim zaman ise 3MB int. Hızı alıyorum önceden 40 MB 45 arasıydı umarım bilgisi olan vardır.
Bir de modemde WAN ışığının yanması gerkiyor mu ondan dolayı mıdır?

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar 1 gündür DSL ışığının yanıp sönmesinden dolayı int. Kullanamıyoruz bu yazıyı yazarken tekrar git gel oldu bunun sorunu nedir acaba tüm kabloların yedeğini taktım kullanabildiğim zaman ise 3MB int. Hızı alıyorum önceden 40 MB 45 arasıydı umarım bilgisi olan vardır.
Bir de modemde WAN ışığının yanması gerkiyor mu ondan dolayı mıdır?
Muhtemelen onunla alakalı değildir çünkü internetiniz VDSL gibi görünüyor. Hat değerlerini ve hattınızdan geçen kablo/kabloları göremediğimiz için durumun Servis Sağlayıcı bazlı mı yoksa kullanıcı bazlı mı olduğunu bilemeyiz. Daha fazla detaylandırırsanız ve hat değerlerinizi konuya eklerseniz birçok kişi yardımcı olmaya çalışacaktır zaten.

Yakın zamanda telefon kablonuzu ve/veya modeminizi değiştirdiniz mi? Modeminizi kaç senedir kullanıyorsunuz? Yakın zamanda ani bir elektrik kesintisi yaşadınız mı veyahut bölgenizde çok sık elektrik kesintisi yaşıyor musunuz? Bu sorduğum soruların da cevabını ayrıca belirtirseniz sevinirim.

Destek Kaydı açın.

2 saat de bir cevap alıyorum çok sinir bozucu bir de TT'nin attığı verileri atıyorlar ben napayım onları bana şunu şunu yap deyin yapayım Google'deki birçok insan bunlardan bilgili
Muhtemelen onunla alakalı değildir çünkü internetiniz VDSL gibi görünüyor. Hat değerlerini ve hattınızdan geçen kablo/kabloları göremediğimiz için durumun Servis Sağlayıcı bazlı mı yoksa kullanıcı bazlı mı olduğunu bilemeyiz. Daha fazla detaylandırırsanız ve hat değerlerinizi konuya eklerseniz birçok kişi yardımcı olmaya çalışacaktır zaten.

Yakın zamanda telefon kablonuzu ve/veya modeminizi değiştirdiniz mi? Modeminizi kaç senedir kullanıyorsunuz? Yakın zamanda ani bir elektrik kesintisi yaşadınız mı veyahut bölgenizde çok sık elektrik kesintisi yaşıyor musunuz? Bu sorduğum soruların da cevabını ayrıca belirtirseniz sevinirim.

Modem TP-Link 300Mbps Wireless N USB VDSL2 Modem Router
Model: TD-W9970v3

2 saat de bir cevap alıyorum çok sinir bozucu bir de TT'nin attığı verileri atıyorlar ben napayım onları bana şunu şunu yap deyin yapayım Google'deki birçok insan bunlardan bilgili

Modem TP-Link 300Mbps Wireless N USB VDSL2 Modem Router
Model: TD-W9970v3
Pekâlâ -modem esasında bir tık eski ama-, modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra hat değerlerinizi konuya ekleyebilir misiniz?

1625223410141.png

1625223445477.png

Bunlar mı acaba?
Büyük ihtimalle 30 40 TL daha verip Türk Telekom'un 50 MB internetini alacağım bu tarz konularda 2 gün yazışarak sorun gidermeye çalışıyoruz

Son düzenleme:
Akış hızlarınız çok kötü. Hat zayıflama değerleriniz de pek iyi değil bundan dolayı kopma yaşıyorsunuz. 50 Mbps paketine geçebilmeniz şu şartlarda mümkün gibi değil, altyapınız gerçekten kötü.
Önceden 40-45 arası hız aldığınızı söylemişsiniz, altyapı çalışması olabilir desteğe bilet atın aslında TürkNet destek biletlerine geç bakmaz. Ben attığımda en geç 15 dakika içinde cevap alıyorum.

Geçebilmek değil paketim zaten 50Mbps DSL ışığı sorunundan sonra internetimin hızı düştü altyapı kötüdür belki bir şey diyemem ama önceden nasıl 40 45 alıyordum aklımı karıştıran nokta bu

Eki Görüntüle 1093471
Eki Görüntüle 1093472
Bunlar mı acaba?
Büyük ihtimalle 30 40 TL daha verip Türk Telekom'un 50 MB internetini alacağım bu tarz konularda 2 gün yazışarak sorun gidermeye çalışıyoruz
Hat değerleriniz inanılmaz derecede kötü. Sorun kesinlikle ama kesinlikle TurkNet ile alakalı değil, altyapı sağlayıcınız olan Türk Telekom ile alakalı. Yakın zamanda herhangi bir altyapı çalışması veyahut sizin kutunuzda kablo değişimi vb. bir eylem gerçekleşti mi? Siz 50 Mbps internet alacağım diyorsunuz ancak açıkçası hiçbir faydasını göremezsiniz boşuna ISS değişikliği yapmayın.

Geri
Yukarı