Turknet Nasıldır?

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Türk Telekom kullanıyorum. Tahmin edersiniz ki memnun değilim maalesef. Turknet önerilebilir mi? 150 GB AKN bana çok cazip geldi. Binanın altında fiber altyapısı da var. Bu yüzden çok yüksek hızlar alacağımı düşünüyorum. Soru başlıktaki gibidir.

Ben DH forumce TurkNet'in ceosu Cem beyin roportajını dinledikten sonra adamı samimi buldum ve mevcut çalışan internetimi TurkNete taşıdım, Tabiki pişmanım, AKN olmayan bölgedeyim ama 10 GB'lik bir dosya indirdikten sonra 2 gün internet olmuyor . 2 aydır savaş veriyorum düzeltmeleri için. Çağrı merkezleri vs amatör hiç birşey yapamıyorlar, arıza kaydı oluşturup 2 gün bekletiyorlar . İllaki memnun olan vardır ama ben onlardan değilim malesef ve kimseyede tavsiye edemem . İstanbulun göbeğinde 2 gün internetsiz kaldım :)
Binamız 6 yıllık ve bu 6 yıl süresince bütün İSS'leri denedim ve hiç çağrı merkezi arama ihtiyacı duymadım. TürkNet'te ise haftada 5 kez görüşüyoruz. Bu yetmezmiş gibi 20 dakikada müşteri hizmetlerine bağlanıyorum ve her 5 görüşmemden 2 tanesinde sesiniz gelmiyor diye kapatıyorlar.
Sana 1 tavsiyem var UZAK DUR superonline veya TTNET'en şaşma .

2 senedir kullanıyorum. Taahhüt de bitti taahhütsüz devam ediyorum ve şu ana kadar sadece 1 kere aradım o da vdsl2 ye geçmek için aramıştım. Ne internet kopması ne de yavaşlama mevcut. Türknet kullanıpta memnun kalmayanların çoğu alt yapısından kaynaklı sorunlar yaşıyor. Alt yapın ne kadar iyiyse kullanımında o kadar kaliteli oluyor.

15 gündür kullanıyorum. Öğrenci olduğum için sadece yaz ayları kullanabilmek için başvurdum. 50mbs'lik vdsl paketten 47-48 mbs hız alyıorum.

Dosya Ekleri

• 19657072_1616838951691245_2218726338583589032_n.jpg
    19657072_1616838951691245_2218726338583589032_n.jpg
    56,3 KB · Görüntüleme: 126
15 gündür kullanıyorum. Öğrenci olduğum için sadece yaz ayları kullanabilmek için başvurdum. 50mbs'lik vdsl paketten 47-48 mbs hız alyıorum.

Dediğim gibi alt yapın ne kadar iyiyse kaliteli internet alırsın. Bu konuda Türknetin yapabileceği tek şey Türktelekom alt yapısının kullanıldığı yerlerde Türktelekoma baskı yapıp alt yapıyı düzelttirmek olacaktır. Türktelekom bu konuda bir şey yapmazsa zaten elden bir şey gelmez. Zaten müşteri iss değişmek istediği zaman hemen taş sokuyor Türktelekom. Ya port vermiyor yada geçiş süresinde sıkıntı çıkarıyor yada santralden hızınızı düşürüyorlar.

Dediğim gibi alt yapın ne kadar iyiyse kaliteli internet alırsın. Bu konuda Türknetin yapabileceği tek şey Türktelekom alt yapısının kullanıldığı yerlerde Türktelekoma baskı yapıp alt yapıyı düzelttirmek olacaktır. Türktelekom bu konuda bir şey yapmazsa zaten elden bir şey gelmez. Zaten müşteri iss değişmek istediği zaman hemen taş sokuyor Türktelekom. Ya port vermiyor yada geçiş süresinde sıkıntı çıkarıyor yada santralden hızınızı düşürüyorlar.

arkadaşa katılıyorum. bağlantı sürecim biraz sıkıntılı olacaktı. türk telekom ekipleri bağlantı için oldukça isteksizler. evrakları gönderdikten 2 gün sonra geldiler ankastre kutusuna bakıp gittiler. Hemen sabahına kullanıcı adım ve şifrem geldi. İnternetimin aktif olduğu kullanılır durumda olduğu söylendi ama maalesef tt ekipleri yanlış bilgi vermişler 3 gün daha beklemek zorunda kaldım yeniden gelip baktılar.

Sıkıntı yaşamaya değer mi? Tabi ki değer. Böyle özgürlükçü issleri desteklemek gerekir. Bugün olmasa yarın daha da gelişip Türkiye adına güzel işler başarırlar. 2 yıl sözleşme yapıp 3-5 mbs internete 100 lira vermek akıl karı değil.

Merhabalar yaklaşık üç aydir kullanıyorum ve Türk Telekomdan binlerce kat iyi.
Eğer geçmeyi düşünürsen taşıma yapmanı tavsiye etmem sıfırdan başvurmak daha iyidir.
Benim internetim iki güne bağlandı ve şuanda 250 gb akn koymuşlar deneme amaçlıdır eger sıkıntı çıkmazsa bu şekilde olacakmış. Kotayla ilgilide herhangi bir ücret ödemeden devam ediyorum. Aylık ortalama 300 350 gb indirmem var umarım yardımcı olmusumdur. Türk Telekom pişmanlıktır.

Merhabalar yaklaşık üç aydir kullanıyorum ve Türk Telekomdan binlerce kat iyi.
Eğer geçmeyi düşünürsen taşıma yapmanı tavsiye etmem sıfırdan başvurmak daha iyidir.
Benim internetim iki güne bağlandı ve şuanda 250 gb akn koymuşlar deneme amaçlıdır eger sıkıntı çıkmazsa bu şekilde olacakmış. Kotayla ilgilide herhangi bir ücret ödemeden devam ediyorum. Aylık ortalama 300 350 gb indirmem var umarım yardımcı olmusumdur. Türk Telekom pişmanlıktır.
Selamün Aleyküm bro fatura ödemesini nasıl yapıyorsun ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı