TurkNet ping-bağlantı kopması

M.aliiblgnc

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar TurkNet kullanıyorum. Ortalama 35-45 download, 6-7 upload alıyorum. Oyunlarda pingim normalde çok iyi kablolu olduğu için. Hatta arkadaşlarla ping çıkar mı diye denedik. Herkes telefondan film video açtı yükselme kopma olmuyordu. Ama akşam oldumu ping bir anda 100-130'lara çıkıyor normalde 30 olan pingim. Ve modem resetliyorum oyun açıp kapatıyorum düzelmiyor. 10 15 dakika sonra oyundan kendi kendine düşüyor. Ha bir de aynı mahallede kuzenim internet aynı modemine kadar birebir her şeyimiz aynı. O Wi-Fi ile internet kullanıyor onda böyle bir şey olmuyor aynı oyundayız bir de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam öncelikle şunu söylemem gerekirse aynı durumu bizde yaşadık
Peki neden böyle oluyor diye sorarsan
Modem üzerine aynı anda aşırı bir sirkülasyon oluşturmuşsundur
Ve büyük ihtimalle arkadaşlarınla yaptığın o telefon deneyinde modemde aşırı derecede bir santigrat derecesi artmıştır
Peki bunun çözümü nedir? İlk önce bütün sekmelerin kapalı bir internet hız testi yapacaksın
Aile fertlerinden rica edip telefonlarını kapatman daha da iyi ve real bir sonuç verecek hocam
Eğer download veya uploadda bir düşüş varsa büyük ihtimalle kotalı kullanıyorsunuzdur
Eğer herhangi bir değişiklik yoksa sınırsız kullanıyorsunuzdur
Hızda değişme olmadığı süresinde oyunda sunucu değişikliği yapmış olabilirsin
Hızda değişme olursa TurkNet hizmetlerini arayarak gerekli ihtiyacını onlar sana karşılayacakdır
TeknoEmir Sevgilerle: )

Merhaba hocam öncelikle şunu söylemem gerekirse aynı durumu bizde yaşadık.
Peki neden böyle oluyor diye sorarsan.
Modem üzerine aynı anda aşırı bir sirkülasyon oluşturmuşsundur.
Ve büyük ihtimalle arkadaşlarınla yaptığın o telefon deneyinde modemde aşırı derecede bir santigrat derecesi artmıştır.
Peki bunun çözümü nedir? İlk önce bütün sekmelerin kapalı bir internet hız testi yapacaksın.
Aile fertlerinden rica edip telefonlarını kapatman daha da iyi ve real bir sonuç verecek hocam.
Eğer download veya uploadda bir düşüş varsa büyük ihtimalle kotalı kullanıyorsunuzdur.
Eğer herhangi bir değişiklik yoksa sınırsız kullanıyorsunuzdur.
Hızda değişme olmadığı süresinde oyunda sunucu değişikliği yapmış olabilirsin.
Hızda değişme olursa TurkNet hizmetlerini arayarak gerekli ihtiyacını onlar sana karşılayacakdır.
Teknoemir sevgilerle: )

Teşekkürler hocam bilgilendirme için. Şu an bilgisayarım bile açık değil evde tekim hızım bu pingim bu. Modemin üzerinde sararma var acaba modemin mi değişme zamanı geldi? Sunucu değiştirme olayı çok mantıklı geldi bana da çünkü iniş çıkış nadir 100 130 arası gidip geliyor bir süre onu bir araştırmam lazım.

Screenshot_2021-01-12-22-12-12-97_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg

Teşekkürler hocam bilgilendirme için. Şu an bilgisayarım bile açık değil evde tekim hızım bu pingim bu. Modemin üzerinde sararma var acaba modemin mi değişme zamanı geldi? Sunucu değiştirme olayı çok mantıklı geldi bana da çünkü iniş çıkış nadir 100 130 arası gidip geliyor bir süre onu bir araştırmam lazım.

Eki Görüntüle 832530
Tmmdır hocam en yakın zamanda sonuçları atarsan yardımım dokunur :)

Yeni konular

Geri
Yukarı