TurkNet vadettiği hızı sunuyor mu?

Wlaze

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS PRİME B660M-A D4
İ5 12400F
ASUS DUAL RX6700XT
16GB RAM
Arkadaşlar benim normalde ADSL altyapım var ama TurkNet'in sitesinden girdiğim zaman VDSL altyapı görünüyor ve 12 Mbps upload alabildiğim görünüyor. Benim için upload önemli çünkü Twitch'te yayın açan biriyim. TurkNet uploadı 12Mbps veriyorsa başvuracağım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-19 184706.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-19 184706.png
    323,2 KB · Görüntüleme: 59
Arkadaşlar benim normalde ADSL altyapım var ama TurkNet'in sitesinden girdiğim zaman VDSL altyapı görünüyor ve 12 Mbps upload alabildiğim görünüyor. Benim için upload önemli çünkü Twitch'te yayın açan biriyim. TurkNet uploadı 12Mbps veriyorsa başvuracağım.

15 Mbps download için biraz fazla para sanki?

Sorun değil Türk telekomada bu fiyatı ödüyorum zaten.

Ben şahsen Superonline kullandığım için TurkNet hakkında yorum yapamam. Ama kimisi övüyor kimisi gömüyor.

Fiber altyapısına sahibim 100Mbps veriyor bana ama işte her müşteri aynı performansı alamıyor.

1708358396876.png

1708358446855.png

12 vereceklerini düşünmüyorum.

TürkNet, GigaFiber alt yapısı hariç ciddi anlamda kötü. Her türlü de müşteri hizmetleri kötü bir firma.

VDSL altyapı da indirme hızı ADSL hızı gibi olması dışında sorun yok. 12Mbps vermeleri de Türk Telekom'a bağlı bir durum. Ona müdahale edemiyorlar. Kendi altyapıları olduğunda firmalarda problem olmuyor. Ama altyapı kiraladıkları için yetkileri yok. Türk Telekom'la aynı fiyatı ödüyormuşsunuz. Bayağı üzücü bir durum olsa gerek. Zira yükleme hızınızı alsanızda indirme hızı düşük olduğu için pek performans alınmaz. Modem arayüzünden DSL altyapınızın değerlerini atar mısınız? Göknet üzerinden de sorgulama yapmayı deneyin.

VDSL altyapı da indirme hızı ADSL hızı gibi olması dışında sorun yok. 12Mbps vermeleri de Türk Telekom'a bağlı bir durum. Ona müdahale edemiyorlar. Kendi altyapıları olduğunda firmalarda problem olmuyor. Ama altyapı kiraladıkları için yetkileri yok. Türk Telekom'la aynı fiyatı ödüyormuşsunuz. Bayağı üzücü bir durum olsa gerek. Zira yükleme hızınızı alsanızda indirme hızı düşük olduğu için pek performans alınmaz. Modem arayüzünden DSL altyapınızın değerlerini atar mısınız? Göknet üzerinden de sorgulama yapmayı deneyin.

Göknette arama yaptığım zaman böyle çıkıyor.

Dosya Ekleri

• resim_2024-02-19_192402236.png
    resim_2024-02-19_192402236.png
    17,6 KB · Görüntüleme: 37

Geri
Yukarı